Pielgrzymka- Słowacja-Węgry 2019

TERMIN: 03-10.09.2019

Ramowy program wyjazdu:
03.09 godz. 6.00 – wyjazd z Żar
godz. 15.00 – przyjazd do Marianki najstarszego na Słowacji sanktuarium maryjnego – zakwaterowanie, msza św, zwiedzanie obiektu, obiadokolacja, nocleg
04.09 7.00  msza św.  8.00 śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Bratysławy spotkanie
z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie stolicy Słowacji.
14.00 – wyjazd do Budapesztu zwiedzanie , msza św. zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg
05.09  godz. 8.00 śniadanie ok. 9.00 wyjazd do Harkány po drodze zwiedzamy Pecs – piąte co do wielkości miasto węgierskie, gdzie przeplatają się kultury i religie wielu narodów, zobaczymy miedzy innymi stojące obok siebie kościół katolicki, meczet a także synagogę  i cerkiew. ( msza św. ). Obiadokolacja i nocleg w Harkány ( miejscowość uzdrowiskowa znana przede wszystkim dzięki kąpielisku termalnemu, z którego źródeł płyną aktywne wody siarkowe o temperaturze 62°C. Najważniejszym ich składnikiem jest siarka pod postacią gazu, dzięki czemu są one łatwo wchłaniane przez skórę.)
06.09. godz.8.00 śniadanie, wyjazd do Siklós zwiedzanie głównych atrakcji miasta: zamku obronnego i meczetu, następnie wizyta w sanktuarium maryjnym   Mariagyud , msza św. Przejazd Mohacza i Sátorhely – zwiedzanie miejsca najtragiczniejszej bitwy w historii Węgier. Powrót  do hotelu na obiadokolację i nocleg.
07.09  śniadanie,  odpoczynek  na basenach  termalnych  , obiadokolacja, nocleg
08.09  śniadanie wykwaterowanie, przejazd do sanktuarium maryjnego w Gödöllő, msza św. zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg
09.09. śniadanie , wykwaterowanie. Przejazd do Mátraverebély, zwiedzanie sanktuarium, msza  św.  Wyjazd w drogę powrotną do kraju.
10.09  Zakończenie pielgrzymki.

Cena:    1.620 zł przy 40 os płatnych
1.750 zł przy 35 os płatnych
1.950 zł przy 30 os płatnych

Cena obejmuje: przejazd autokarem z wc, klimatyzacją , barkiem, dvd, 6 noclegów w hotelach,6 śniadań , 6 obiadokolacji, opiekę pilota, opiekę duszpasterską, ubezpieczenie NNW i KL,

Cena  nie obejmuje:
– kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni , opłaty drogowe i parkingi ) – orientacyjny koszt: ok. 50 EUR

500 zł jako pierwsza wpłata do końca kwietnia kontakt: pani Bożena Blimel 600 985 407.