OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.07.2023 – XVII Niedziela zwykła.

1) We wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Przed Mszą św. w tygodniu modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o trzeźwość w rodzinach naszej parafii. Od przyszłej niedzieli będzie wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości do której wpisując swoje imię i nazwisko deklarujemy wysiłki abstynenckie i trzeźwościowe.
2) W tym tygodniu przypada I czwartej, piątek i sobota miesiąca. Chorych po domach będę odwiedzał w pierwszy piątek września; po mszy św. nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. W I sobotę o 7,15 zapraszam na nabożeństwo pierwszo sobotnie.
3) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Ignacego Lojoli kap; wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego bpa i DK; piątek – św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a także odpoczywającym w naszej wspólnocie życzę przemożnej opieki świętych patronów.
4) Sierpień to szczególny czas pielgrzymowania z naszej diecezji – 31 lipca – 12 sierpnia Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej na Jasną Górę: 31 VII – wyjście z Gorzowa wlkp, 2 VIII – wyjście z Zielonej Góry i z Głogowa, 12 VIII – wejście na Jasną Górę. Zachęcamy do dzieła duchowego pielgrzymowania – np. 1 tajemnica różańca każdego dnia za pielgrzymów, ofiarowanie trudów dnia codziennego i interesowanie się gdzie danego dnia znajdują się pątnicy na trasie pielgrzymki. Pielgrzymka to szczególny czas umacniania się naszej wiary…
5) Bóg zapłać za posprzątanie świątyni i przyozdobienie kwiatami, szczególnie rodzinom tu wczoraj pracującym z II częśći Alei WP i Okulickiego: Stęplowskich, Kulpa, Pawluś i Mazur- 2os z synkiem Teodorem, Budas, Jaskuła Sylwi i składającym ofiary – 120 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Armii Krajowej i Na Wzgórzu.
6) Trwają prace związane z naprawą naszych organów – już 10 głosów funkcjonuje, pozostało do naprawy jeszcze 8. Bóg zapłać tym, którzy złożyli ofiary na ten cel i na naprawę dachu kościoła.
7) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką i wpłacamy ofiary na remont naszej świątyni.