SAKRAMENTY ŚW.

Sakrament pokuty – w naszej parafii codziennie przed Mszą św.

NAUKI DLA RODZICÓW CHRZESTNYCH PRZED CHRZTEM DZIECKA

Realizując zalecenie Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, od października b. r. zmienia się forma uczestnictwa w naukach przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych. Będzie istniał obowiązek udziału w czterech naukach. Nauki będą głoszone w każdą sobotę o godzinie 19:00.

W pierwszą sobotę miesiąca w parafii p. w. Miłosierdzia Bożego

W drugą sobotę miesiąca w parafii p. w. Św. Jozefa

W trzecią sobotę miesiąca w parafii p. w. N. S. P. Jezusa

W czwartą sobotę miesiąca w parafii p. w. W.N. Maryi Panny

Można rozpocząć uczestnictwo w dowolną sobotę miesiąca. Należy jednak uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Po odbyciu nauk, zostanie wydane zaświadczenie, które będzie ważne do końca życia. Udział w naukach przed chrztem, nie zwalnia z obowiązku uzyskania zaświadczenia o możliwości bycia chrzestnym. Czyli za świadczenie, że ktoś jest wierzącym i praktykującym katolikiem, oraz przyjął sakrament bierzmowania.