OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.10.2023 – XXVIII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj obchodzimy 23 Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II – cywilizacja życia” i wspieramy  zdolną młodzież z rodzin niezamożnych z małych miejscowości budując żywy pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II, papieżowi. Ofiary składamy przy wyjściu do skarbonek.

2) Komunikat biskupa diecezjalnego przed liturgicznym wspomnieniem św. Łukasza, patrona służby zdrowia…

3) Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych; zachęcam wiernych do duchowego przygotowania się przez spowiedź i porządkowania grobów i cmentarzy. Ze stolika odbieramy „Kartki wypominkowe”, także dla osób starszych i chorych pomagając wypisać wyraźnie imiona zmarłych i wkładamy je w kopercie z ofiarą. Odbieramy też koperty „Ofiara na Seminarium” do których wkładamy nasze zatroskanie o przyszłych kapłanów i podajemy nasz adres. Bóg zapłać !

4) Pan Jan Ostrowski ufundował płytę upamiętniającą pomordowanych w Katyniu przez NKWD. Płyta ta będzie przytwierdzona do kamienia i położona pod krzyżem na cmentarzy parafialnym. Poświęcę 1 listopada po Mszy św. o godz. 9,oo. Stąd moja prośba – kto chciałby ofiarować usługę wywiezienia kamienia spod plebanii pod krzyż, proszę o kontakt .

5) Za tydzień Niedziela Misyjna, przeżywana pod hasłem: „Misje sercem Kościoła” składamy ofiary do puszek na działalność misyjną Kościoła.

6) Bóg zapłać mieszkańcom II części Siodła za posprzątanie i udekorowanie świątytni, szczególnie rodzinom tu wczoraj pracującym: Drepszok, Kłobuszyńskich, Tworek, Hedlof Suliga, Wielgosz, Marciniszyn i Bełz-2os oraz składającym ofiary – 360 zł z czego 60 zł na krzyż. Za tydzień zapraszam mieszkańców I części ul. Pułaskiego od państwa Mazurkiewicz do numeru 60 tj. rodziny Czernuszko.

7) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, patronki miasta Krosno Odrzańskie, wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego B,M; środa – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia; piątek – św. Jana Kantego.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) aby czytając pogłębić swoją wiedzę religijną i umacniać wiarę św.

9) W ubiegłym tygodniu zakończyli ziemskie życie i zasługiwanie: śp + Sabina Tereszkiewicz z Grunwaldzkiej, pogrzeb odbył się w środę o 10,oo i śp + Wanda Chyl zaopatrzona sakramentami św. z Pułaskiego, pogrzeb odbył się w środę o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10) Za tydzień liczenie wiernych uczestniczących w liturgii i przyjmujących Komunię św.