OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela marca – niedziela adoracyjnego trwania przed Najświętszym Sakramentem.

2) Zapraszam wszystkie stany na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej w piątek o 17,3o prowadzonej przez wspólnoty Żywego Różańca i Margaretki i Gorzkich Żali z rozważaniem o błogosławionej rodzinie Ulmów.

3) Od dzisiaj przy wyjściu można nabywać wielkanocną świecę Caritas, szczególnie rodzice dzieci komunijnych. Świece te przynosimy w Wielką Sobotę na Liturgię wieczorną gdzie zostaną poświęcone i odnowimy wraz z dziećmi komunijnymi przyrzeczenia chrzty św. Po śniadaniu wielkanocnym swiece te możemy zanieść i zapalić na grobie najbliższych osób jako wyraz naszej wiary w zmartwychwstanie i spotkanie z najbliższymi w niebie.

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca; modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i wspieramy kapłanów modlitwą adoracyjną w Domu Rekolekcyjnym od godz. 2o,oo.

5) „ Droga tęsknotą pisana” to hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Żar do Żagania. Bliższe info na tablicy ogłoszeń…

6) W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12,oo, zapraszam rodziców dzieci rocznicowych wraz z katechetą, na przygotowanie i zaangażowanie w liturgię Wielkiego czwartku na której, dzieci z rodzicami, dziękują za miniony rok życia eucharystycznego.

7) Pani Halinka Stroynowska wraz ze wspólnotą „Żar Miłości” zaprasza Wszystkich chętnych do czynnego włączenia się w przygotowanie ostatniej Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości – kontakt: – 502 485 527.

8) Bóg zapłać sprawiedliwym rodzinom z II części Alei WP : Wolskich, Budas, StęplowskichRudyk i Dziuk za posprzątanie świątyni i składającym ofiary – 140 zł. Za dwa tygodnie 16 marca zapraszam mieszkańców Dworcowej, Łąkowej i Niepodległości.

9) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Kwartalnik historyczny Gość Extra poświęcony…