WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2018

WSZYSTKICH ŚWIETYCH 2018

A światlość wiekuista niechaj im świeci…
Napisał o. Michał Nowak
O co „toczy się gra”? Przecież nie o to, kto będzie miał ładniejszy nagrobek, u kogo zabłyśnie więcej zniczy, czy nad czyim grobem stanie więcej ludzi… Przeminą trzy pokolenia i nikt nie będzie wspominał blasku naszych oczu, silnych rąk, czy celnych uwag, którymi raczyliśmy wszystkich wokół. Nie wierzysz? Popatrz na najbardziej zaniedbane groby… Przy nich też ktoś kiedyś stał…
Dziś tak naprawdę stajemy wobec Najświętszego Boga, który jest gwarantem wieczności. Nie umieramy!!! Tam dopiero zacznie się życie… Nie, nie… Ono naprawdę zaczyna się tu. Nasze „tu i teraz” ma wartość i znaczenie. To nie próba – to trwa przedstawienie…
A czas na oklaski nadejdzie… I życzmy sobie wzajemnie owacji na stojąco… Błogosławieni, którzy z życia uczyniliście prawdziwą sztukę, którzy objawiliście czym jest piękno Boga samego. Błogosławieni…