OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.06.2019 – XII Niedziela zwykła.

1) Trwa Oktawa Bożego Ciała; w czwartek zakończenie z procesją wokół świątyni i poświęcenie kwiatów i ziół.

2) Dzisiaj w naszej parafii święcimy pojazdy w ramach akcji „ św. Krzysztof 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy – twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże… Dzisiaj po mszach św. w duchu Apelu Księdza Prymasa śpiewamy Suplikacje przepraszające za profanacje i zgorszenia.

3) W poniedziałek 24 o6 – Narodzenie św. Jana Chrzciciela; odpust w Złotniku o godz. 17,oo. W piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa – suma odpustowa w Żarach o godz. 18,oo a w Szczepanowie w niedzielę o 13,oo.

4) Odpust parafialny w naszej parafii odbędzie się w niedzielę  14 lipca; suma odpustowa o godz. 12,oo z poświęceniem i przyjęciem Szkaplerza sw. Już dziś zapraszajmy naszych krewnych i bliskich. Ja szczególnie zapraszam chór Con Anima z Żar.

5) W ramach przygotowania do odpustu zostały zakupione przez nasz Komitet Parafialny modlitewniki „Jezus, Maryja i Józef”. Korzystajmy z nich przygotowując się do odpustu, sakramentów św. polecając Bogu nasze życie…

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Łąkowej za posprzątanie świątyni w środę po Mszy wieczornej i zebrane ofiary – 155 zł. Dziękuję też mieszkańcom Niepodległości, którzy wczoraj sprzątali naszą świątynię rodzinom: Simon, Ziółkowskim 3 os, Rusin, Woźny, Burczyńska – Makowicz, Śliwkiewicz, Pokryszczuk, Mołotko i składającym ofiary – 3oo zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców ul. Szklarskiej. Bóg zapłąć Panom z Siodła za przyozdobienie brzózkami i budującym swą wiarą ołtarze polowe !

7) Od jutra rozpoczynam pierwszą cz ęść urlopu; w tym czasie bedzie  mnie zastępował ks. Tomasz Matyjaszczyk, dyrektor Domu Rekolekcyjnego – kom: 601 894 109.