24h dla Pana

Inicjatywa 24 godziny dla Pana, którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu. Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego. Nie zmęczy mnie nigdy powtarzanie, żeby spowiednicy stali się prawdziwym znakiem miłosierdzia Ojca. Każdy spowiednik powinien przyjmować wiernych jak ojciec z przypowieści o marnotrawnym synu: to ojciec, który wybiega na spotkanie syna, pomimo, że ten ostatni roztrwonił majątek. Spowiednicy są wezwani, aby objąć skruszonego syna, który wraca do domu i by wyrazić radość do drugiego syna, który pozostał na zewnątrz i jest niezdolny do radości. Spowiednicy są wezwani do tego, aby byli zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji i pomimo wszystko, znakiem prymatu miłosierdzia.

Franciszek Papież, Bulla MISERICORDIAE VULTUS, 11.04.2015r

W piątek, 9 marca w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Żarach, odbędzie się czuwanie modlitewne w ramach inicjatywy Ojca Świętego Franciszka „24 godziny dla Pana”.

Program czuwania:

godz. 15,00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Miłosierdzia

od 15,30 do 16,45 Adoracja w ciszy

godz. 16,45 Droga Krzyżowa dla dzieci

godz. 17,30 Droga Krzyżowa dla dorosłych

Msza św.

godz. 18,50 Droga Krzyżowa dla młodzieży

godz. 19,30 zakończenie czuwania

Od godz. 15,00 do godz. 19,30  będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.