OGŁOZENIA PARAFIALNE 24 XII  2017  – IV  Niedziela  adwentu.

1) Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego przygotowania a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św z niedzieli w sobotę o 17,oo i w niedzielę o 9 ,oo i 11,oo. Pasterki – w Szczepanowie o 2o,oo i w kościele parafialnym o 22,oo. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im Biskupa Wilhelma Pluty. W tym dniu można ponownie przyjąć Komunię św. Po pasterce możliwość złożenia życzeń kapłanom i przełamania się opłatkiem z sąsiadami i bliskimi.                                                                                                                                  2) Podczas  wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, czytamy fragment Pisma św o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2,1-14), dzielimy się poświęconym opłatkiem, (w zakrystii są jeszcze opłatki)  wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje wigilijne, które należy pielęgnować i przekazywać młodszym. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość (post) od potraw mięsnych, chociaż ten post nie jest obowiązkowy, jest piękną polską tradycją którą winniśmy pielęgnować. W tym dniu pod żadnym pozorem nie spożywamy alkoholu.

3) W poniedziałek 25 XII, pierwszy dzień Bożego Narodzenia; Msze św o 11,oo  połączona z udzieleniem chrztu św i o 17,oo w kościele parafialnym a w Szczepanowie o 13,oo.

4) We wtorek 26 XII – św Szczepana, pierwszego męczennika; drugi dzień w oktawie BN. Taca na KUL i Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze.

5) W przyszłą niedzielę święta Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich; Msza św o godz 11,oo, zamówiona przez rodziny, które w tym  roku przeżywały Jubileusze, z błogosławieństwem rodzin. O 17,oo Msza św zamówiona przez rodziny z których umarł ktoś bliski połączona z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku… W najbliższy piątek udzielam dyspensy od postu.

6) Przy stoliku nabywamy podwójne numery świątecznej prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny , dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz  Dzień Pański i Echo Kunic… Wierni z GWU odbierają życzenia od Dyrektora Caritas.

7) Bóg zapłać rodzinom sprzątającym świątynię z ul Armii Krajowej: Gryglas-3os, Leńczyk-2os, Ziółkowskich, Saudan, Sadulskich i składającym ofiary – 23o zł. Zapraszam w sobotę o godz 9,oo mieszkańców ul Osadniczej od 1 do 22 i od 4o do 48. Szczególnie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ustrojenie naszej świątyni.

8)  W ubiegłym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp + Henryk Kukla z Sikorskiego; pogrzeb odbył się w  środę o 13,oo oraz śp +Sebastian Wiesner z Osadniczej – pogrzeb odbył się w piątek o 14,3o. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…