OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.12.2019 – IV Niedziela Adwentu.

1) Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W czwartek odbyła się w naszej parafii spowiedź adwentowa, ale kto jeszcze nie zdążył się wyspowiadać to może dzisiaj i jutro po Mszy św.

2) We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Podczas wieczerzy wigilijnej niech nam towarzyszy wspólna modlitwa przy zapalonej świecy, odczytany fragment Pisma św. o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2, 1-14), dzielimy się poświęconym opłatkiem składając życzenia, wspólniue śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje religijne, które należy pielęgnować i przekazywać młodszym, tradycyjnie zachowujemy post od potraw mięsnych i absolutnie nie spożywamy alkoholu. Pasterki o godz. 2o w Szczepanowie i o 22,oo w kościele parafialnym. Taca z pasterek jest zbierana na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka imieniem biskupa W. Pluty. Po pasterce możliwość złożenia życzeń kapłanom i przełamania się opłatkiem z sąsiadami i bliskimi.

3) W środę 25 XII, pierwszy dzień Bożego Narodzenia; Msze św. o godz. 9,oo, 11,oo i w Szczepanowie o 13,oo – nie będzie Mszy św. o 17,oo!

4) W czwartek 26 XII – św. Szczepana, drugi dzień BN; Msze św. o 9,oo i 11,oo; taca zbierana na KUL i Instytut w Zielonej Górze.

5) W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazareth – patronalne święto rodzin katolickich. Rodziny, które w tym roku przeżywały swoje jubileusze zamawiają w zakrystii Mszą św. składkową…

6) Bóg zapłać rodzinom dzieci komunijnych za udekorowanie i posprzątanie świątyni a rodzinie państwa Blimel za ofiarowane choinki do kościoła. W sobotę o godz. 9,oo sprzątają światynię mieszkańcy Sikorskiego bloki 10 i 12.

7) Przy wyjściu nabywamy podwójne numery światecznej prasy katolickiej Niedziela i Gość Niedzielny i gratisowo Echo Kunic a w nim…

8) Bóg zapłać tym rodzinom, które złożyły ofiary na kościół z racji opłatków i do kopert na seminarium a pozostałe proszę o złożenie do końca roku…

9) Bardzo dziękuję za bezinteresowne prace dla parafii pani Eli Walewinder, Zdzisławowi Stadler, Gieniowi Zagórskiemu, Jankowi Tartak i innym…

1o) W ubiegłym tygodniu zmarli: sp +Janusz Pajor z Osadniczej, pogrzeb odbył się w czwartek o 12,oo oraz śp + Jan Kuliński z Niepodległości – pogrzeb odbył się wczoraj o godz. 12,oo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…