OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20.12.2020 – IV Niedziela Adwentu.

1) Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia; najważniejsze przygotowanie to spowiedź adwentowa 2o minut przed każdą Mszą św, a jutro w poniedziałek będziemy z ks. Tomaszem spowiadać od 17,oo do 18,oo.

2) Chorych niepełnosprawnych bedę odwiedzał we wtorek od 9,oo godz po wcześniejszym zgłoszeniu.

3) We wtorek o godz. 17,oo zakończenie rorat i rekolekcji adwentowych z księdzem Piotrem Pawlukiewiczem…

4) W środę I cześć Osadniczej sprząta i zabezpiecza świątynię od 1 do 22 i od 4o do 48.

5) W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Podczas wieczerzy niech nam towarzyszy wspólna modlitwa przy zapalonej świecy, odczytany fragment Pisma św.o narodzeniu Zbawiciela (Łk 2, 1-14), dzielimy się poświeconym opłatkiem składając życzenia i wspólnie śpiewając kolędy, darujemy sobie winy i urazy – oto zwyczaje religijne, które należy pielęgnować i przekazywać młodszym; tradycyjne zachowujemy post od potraw mięsnych i alkoholu.

6) Pasterki w ograniczeniach sanitarnych tylko w kościele parafialnym o godz. 2o,3o, 22,oo i 24,oo. Przypominam, że w światyni naszej może jednocześnie modlić się 44 wiernych a pozostali przed kościołem lub na następnej pasterce ! Taca z pasterek  zasila Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Biskupa W. Pluty.

7) W piątek 25 XII pierwszy dzień Bożego Narodzenia; Msze św. o godz. 9,oo, 11,oo i w Szczepanowie o 13,oo; nie będzie Mszy św. o 17,oo.

8) W sobotę Sw. Szczepana, drugi dzień BN, Msze św. o godz. 9,oo, 11,oo i 17,oo; taca bedzie zbierana na KUL i Instytut FT w Zielonej Górze.

9) W przyszłą niedzielę – święto św. Rodziny z Nazareth – patronalne święto rodzin katolickich. Rodziny, które w tym roku przeżywały swoje jubileusze zamawiają w zakrystii Mszę św. składkową.

10) Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych i rodzinie państwa Szymeczko za udekorowanie i posprzątanie świątyni i ofiarodawcom choinek do kościoła…

11) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) i świąteczne Echo Kunic i w zakrystii opłatki. Bóg zapłać za ofiary z racji otrzymanych opłatków i na Seminarium do kopert…