OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.02.2024 – Szósta Niedziela zwykła

  1. proboszcz do soboty przebywa na urlopie. Kancelaria parafialna w tym czasie nie czynna. W razie pilnych sytuacji kontakt pod telefonem 601 894 109, bądź innymi kapłanami z miasta.
  2. We wtorek Masza św. O godzinie 19:00
  3. OD ŚRODY MSZE ŚW I NABOŻEŃSTWEA WRACAJĄ NA GODZINĘ 18:00

  1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Przypominamy o obowiązującym w tym dniu poście ścisłym. Post ścisły obowiązuje w kościele łacińskim (rzymskim) w środę popielcową oraz w wielki piątek. Polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa (z wyjątkiem ryb) i ograniczeniu posiłków. Obowiązuje wszystkich pełnoletnich do rozpoczęcia 60 roku życia. Post ścisły oznacza spożycie w ciągu dnia jednego posiłku do syta i 2 niepełnych.
  2. Msze św. O godzinie 9 i 18. Taca w tym dniu przeznaczona jest na wsparcie domu księży emerytów. Po Mszy św. Odbędzie się zbiórka do puszek na wparcie ofiar wojny na Ukrainie.
  3. W środę ja zaczynam rekolekcje w Opolu a ks. Proboszcz jest dopiero od soboty dlatego w czwartek Mszy św. Nie będzie. W piątek o godzinie 18 nabożeństwo Drogi Krzyżowej – również bez Mszy św.
  4. W sobotę Msza św. Wieczorna o godzinie 18 – wtedy wraca ks. Proboszcz.
  5. Dzisiaj przypada światowy dzień chorego dlatego pamiętamy o chorych i jeśli mamy takich w swoim otoczeniu to dobry dzień żeby dla nich coś zrobić dobrego. W Polsce rozpoczynamy tydzień modlitwy o trzeźwość narodu.