OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.02.2022 – VIII Niedziela zwykła

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 55tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
  2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa – rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Wielki Post. Zapraszam na Msze św. z posypaniem głów popiołem w kościele parafialnym o godzinie 09:00 i o 18:00 a w Szcaepanowie o 16:30. W tym roku podejmujemy post dołączając do modlitwy o pokuj na Ukrainie. Dzisiaj i w Środę Popielcową zbiórki do puszek Caritas na pomoc uchodźcom z walczącej Ukrainy. Taca natomiast jak co roku zbierana jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

1. Kto chciałby przyjąć uchodźców z Ukrainy – ile osób?, na jak długo? To proszę zgłosić się do przedstawiciela Caritas lub do mnie.
  2. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej – w piątki o godzinie 17:30 i Gorzkich Żali w niedziele o 17:30.
  3. W przyszłą niedzielę 06 marca o godzinie 16:00 zapraszam członków Parafialnej Wspólnoty Synodalnej na spotkanie na plebanii.
  4. Bóg zapłać mieszkańcom pierwszej części Sikorskiego od nr 2 do bloku nr 8 włącznie za posprzątanie świątyni i zebranie środków – 210 zł. z czego 20 zł. na kwiaty. Zapraszam w sobotę o godzinie 09:00 mieszkańców drugiej części Sikorskiego zamieszkałych w blokach nr 10 i 12.
  5. Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką – i regulujemy należności na kościół na ten rok.
  6. W ubiegłym tygodniu zakończyła ziemską pielgrzymkę zaopatrzona w sakramenty św. śp. +Władysława Mazurkiewicz z Siodła; pogrzeb odbył się w sobotę o 10:30.
  7. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w związku z inwazją na Ukrainę…. https://caritas.pl/blog/2022/02/24/apel-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-polski-w-zwiazku-z-inwazja-rosyjska-na-ukraine/

I apel biskupa Tadeusza Lityńskiego…