OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.03.2019 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1) W ubiegłą środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Zapraszam na nabożeństwa pokutne Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17,3o i Gorzkich Żali z nauka pasyjna w niedziele o godz. 17,3o z nauką pasyjną. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 6 kwietnia w sobotę i zakończa się 9 kwietnia we wtorek; przeprowadzi je ks. dr Jacek Błażkiewicz z Międzyrzecza. Spowiedź wielkopostna – 8 kwietnia w poniedziałek. Módlmy się o błogosławione owoce rekolekcji i za ojca rekolekcjonistę.

2) Wczoraj odbyło się spotkanie przed bierzmowaniem; młodzież, która nie była w Popielec i na drodze krzyżowej jest dzisiaj na Gorzkich Żalach!

3) W przyszła niedzielę, II Wielkiego Postu, zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Będzie to dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami przeżywany pod hasłem: „ „Misjonarze mocą Ducha”.

4) Jutro, 11 marca,  zapraszamy do świetlicy naszej szkoły na godz. 16,oo na Dzień Otwarty; bliższe informacje na plakacie w gablocie…

5) Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich zaprasza do ratusza w środę 2o marca na 16,3o  na prelekcję „ E-recepta ułatwienie czy ograniczenie”…

6) Parafia św. Józefa w Żarach zaprasza na Peregrynację Obrazu św. Józefa Kaliskiego w poniedziałek i wtorek 18 i 19 marca. Plan w gablocie…

7) Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się w Głogowie w domu „Uzdrowienia chorych” 22 – 24 marca; koszt od osoby 17o zł. Bliższe info i zapisy ks. Rafał Zandran – Tel: 722 322 122.

8) Bóg zapłać mieszkańcom II części Lelewela za posprzątanie świątyni, szczególnie tu pracującym rodzinom: Stęplowskich 2 os, Szymanskich, Krzekotowskich, Duziak, i składającym ofiary – 22o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo pozostałych mieszkańców Lelewela…

9) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką,  Niedziela z wkładką Dobre Nowiny, Gość Niedzielny i Dzień Pański, która bardzo pomaga w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu. Skladamy też tam ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

1o) Bardzo serdecznie dziękuję radnemu Jackowi Stroynowskiemu i wspólnocie PIS, za podjęcie i realizowanie inicjatywy zawieszenia krzyży w Ratuszu, co jest wyrazem budowania naszego życia na wartościach chrześcijańskich. Szkoda, że dotychczasowi nasi radni, głosowali przeciw krzyżowi .