OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.03.2023 -II Niedziela Wielkiego Postu.

1) Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes”…  przy wyjściu zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjom.

2) Zapraszam na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej w piatek o 17,3o – przygotowuje młodzież z katechetom i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w sobotę o 17,3o. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 18  marca w sobotę i zakończą 21 III a przeprowadzi je ojciec franciszkanin Wiktor Kuźma, proboszcz parafii św. Franciszka w Zielonej Górze. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek 2o III z udziałem zaproszonych kapłanów. Módlmy się o owocne przeżycie rekolekcji przez wszystkich naszych parafian; przypominajmy i zachęcajmy się nawzajem.

3) Dzisiaj imieniny obchodzi Biskup pomocniczy Adrian Put, pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.

4) 1,5% podatku – 1oo% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie www.caritaszg.pl). Warto by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas.  Przy stoliku nabywamy też w tym duchu świecę wielkanocną Caritas.

5) Wydział duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza do udziału w Studium nad Małżeństwem i Rodziną. Studium jest okazją do pogłębienia wiedzy i formacji duchowej na temat realizacji powołania w rodzinie. Absolwenci Studium mogą też podjąć posługę w parafialnej poradni rodzinnej. Inauguracja Studium 25 marca o godz. 9,oo Mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.dlarodziny.diecezjazg.pl w zakładce Studium. Szczegółowe info pod tel: 728 443 413.

6) Bóg zapłać rodzinom z II części Alei WP i przyległych uliczek za posprzątanie świątyni, szczególnie sprawiedliwym rodzinom wczoraj tu pracującym: Stęplowska, Pawluś, Rudyk-2os, Wolscy-2os i składającym ofiary na ogrzewanie – 456 zł. Zapraszam w sobotę o 9,oo rodziny z Grunwaldzkiej zamieszkałych od klubu do krzyża.

7) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, nabywamy świece wielkanocne i lekturę wielkopostną Niedziela, Gość Niedzielny i Mały GN.