OGŁOSZENIA PARAFIALNE –

6 III  2022 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1) W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Zapraszam na nabożeństwa pokutne Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17,3o i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o 17,3o. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę przed Niedzielą Palmową i potrwają do Wielkiego Wtorku a przeprowadzi je ks. lic. mgr Bartosz Suwada z Wrocławia. Spowiedź wielkopostna w poniedziałek 11 kwietnia. Módlmy się o nawrócenie całej naszej parafii na pełnienie woli Bożej.

2) Chorych będę odwiedzał po domach przed świętami 1 kwietnia w pierwszy piątek od 8,oo.

3) Dzisiaj na Mszy św. o 11,oo pierwsze spotkanie marcowe rodziców dzieci komunijnych; obecność z indeksami obowiązkowa !                                                                                                             .W sobotę o 17,5o spotkanie młodzieży  do bierzmowania a w piątek z indeksami na Drodze Krzyżowej.

4) Rosyjska agresja na Ukrainę wywołuje kryzys humanitarny, z jakim nie mieliśmy do czynienia od czasów II wojny światowej. Miliony Polaków odpowiedziało gotowością do niesienia pomocy uchodźcom i Ukraińcom, którzy zostali w swojej ojczyźnie. Bóg zapłać i naszym parafianom za wsparcie ofiarami do puszek caritas z których zebraliśmy w niedzielę i środę rekordową sumę – 3 637, 64 zł. Dziekuję tym rodzinom, które zaprosiły uchodźców do siebie…

5)W przyszłą niedzielę” Ad Gentes” pomagamy ofiarami do puszek polskim misjonarzom szczególnie na Ukrainie.

6) Dzisiaj spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 16,oo na plebanii a w sobotę w parafi Serca PJ o godz. 1o,oo Dekanalnego Zespołu Synodalnego…

7) Parafia w Nowogrodzie Bobrzańskim organizuje 19 marca (w sobotę) różaniec mężczyzn wraz z rodzinami pod hasłem: „Ojcowskim Sercem”. Spotkanie rozpocznie się o godz.1o,3o w kościele św. Bartłomieja – okazja do spowiedzi św; następnie o 11,oo Eucharystia i procesja różańcowa ulicami miasta do figury Matki Bożej w Nowogrodzie Dolnym. Po zakończeniu spotkania organizatorzy zapraszają na ciepły poczęstunek w Domu Kultury.

8) Bóg zapłać mieszkańcom II części Sikorskiego bloki 10 i 12 za posprzątanie świątyni , szczególnie pracującym rodzinom: Zabłockim-2os,  Bartkiewicz, Dobosz, Andruszkiewicz, Kołpaczewskich i składającym ofiary – 345 zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców Sikorskiego blok Nadzieja. Szczególnie dziękuję panu Andrzejowi Wożniak za naprawę płotu przy kościele uszkodzonego po wichurze.

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką (…) oraz składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10) W sobotę wyjątkowo kancelaria parafialna czynna od 16,3o do 17,3o a nie od 12,oo!