OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.03.2020 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1) W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas nawrócenia i pokuty. Zapraszam na nabożeństwa pokutne Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17,3o i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17,3o. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu a przeprowadzi je ks. Tadeusz Czapkowicz z parafii św. Józefa z Żar. Spowiedź wielkopostna w poniedziałek 3o marca. Módlmy się o głębokie przeżycie rekolekcji i za ojca rekolekcjonistę.

2) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W domu rekolekcyjnym całonocna adoracja NS rozpoczynająca się Mszą św. o 19,oo w czwartek; W piątek od godz. 8,oo odwiedzam chorych po domach… W sobotę o godz. 7,15 różaniec, Godzinki i o 8,oo Msza sw. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

3) W środę, 4 III w Ratuszu od 12 – 15,oo spotkanie otwarte organizowane przez Stowarzyszenie Aptekarzy Żarskich i NFZ…

4) W przyszłą niedzielę, drugą Wielkiego Postu, zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Będzie to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami przeżywany pod hasłem: „Eucharystia i misje”.

5) 17 marca – we wtorek o godz. 17,oo Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach za prasza zainteresowanych rodziców i dzieci na „Dzień Otwartych Drzwi” – ul. Kalinowskiego 15…

6) Zapowiedzi: Hzszczo Damian z Legnicy i Kubińska Katarzyna z Siodła, st wolnego – III.

7) Bóg zapłać mieszkańcom II części Siodła za posprzatanie świątyni; szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Stadler, Nowaczyk, Krzyśków, Dobosz, Łuszcz, Wielgosz i składającym ofiary – 12o zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo  III i ostatnią część mieszkańców Siodła. Dziękuję Paniom z Siodła za dekorację wielkopostną… oraz Tyt, którzy modlili się za mnie w czasie mojej choroby.

8) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i Pismo św. oraz składamy ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

9) Słowo Metropolity Wrocławskiego odnośnie Sługi Bożego Ks. Aleksandra Zienkiewicza…