OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 14.04.2019 – Niedziela Palmowa Meki Pańskiej.

1) W ubiegły piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Bóg zapłać  Rodzinie Stroynowskich za przygotowanie tej Drogi i Wszystkim zaangażowanym w przedstawienie poszczególnych stacji; Strażakom za zabezpieczenie trasy i firmie Gloria.

2) Wczoraj 13 o4 w Paradyżu odbyła się sesja plenarna I Synodu Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej. Ks. Biskup Tadeusz Lityński zaprosił do wzięcia w obradach 4 przedstawicieli naszego dekanatu. Ks. Dziekana, pana Jacka Stroynowskiego, katechetkę z Serca PJ i mnie. W gablocie wywiesiłem tematy nad którymi pracowaliśmy…

3) Dzisiaj po Mszy sw. O godz. 11,oo obowiązkowe spotkanie wszystkich rodziców dzieci rocznicowych celem przygotowania Liturgii Wielkiego Czwartku, na której dzieci z rodzicami będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św.

4) W W. Poniedziałek będę odwiedzał chorych w Szczepanowie od godz. 11,oo (…)  a od godz. 17,3o  w kościele parafialnym będę spowiadał dzieci rocznicowe i ich rodziców…

5) W W. Środę po Mszy o godz. 18,oo próba dzieci rocznicowych i ich rodziców i rodzice ci sprzątają świątynię i dekorują krzyż misyjny przy kościele.

6) Wielki Czwartek – mszą św. O godz. 18,oo rozpoczynamy Triduum Paschalne… Po Mszy procesja do Ciemnicy i Adoracja NS do godz. 22,oo. Zbiórka ministrantów o godz. 17,3o.

7) Wielki Piątek Męki Pańskiej – post ścisły ! Adoracja przy Ciemnicy od godz. 15,oo. Dzieci adorują razem z rodzicami i dziadkami. Liturgia rozpoczyna się o godz. 18,3o., a po niej procesja do Bożego Grobu i całonocna Adoracja z możliwością spowiedzi po liturgii. Przy adoracji krzyża składamy jałmużnę wielkopostną. Zbiórka ministrantów i lektorów punktualnie o godz.18,oo.

8) Wielka Sobota – trwa Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów wielkanocnych tradycyjnie w kościele parafialnym – o godz. 9,oo, 1o,oo i 11,oo; w Siodle o 12,oo; koło huty o 12,3o i w Szczepanowie o godz. 13,oo. Ofiary zbierane przy poświęceniu pokarmów i przy Grobie Pańskim są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Na Liturgię zaczynającą się o godz. 19,oo przynosimy świece a liturgia rozpoczyna się przy ognisku przed kościołem. Zbiórka ministrantów i lektorów o godz. 18,3o. Po liturgii proszę strażaków o postawienie straży przy Grobie do godz.22,oo.

Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 17,oo..

9) Wielkanoc – rezurekcje poprzedzone procesjami wokół świątyni o godz. 6,oo w kościele parafialnym i o godz. 8,oo w Szczepanowie; druga Msza św. Połączona z chrztem o godz.11,oo a trzecia o godz. 18,oo.

1o)Bóg zapłać sprzątającym świątynię z Al. Wojska Polskiego 1oo – 118 za posprzątanie i ofiary i zapraszam II część AL. WP od krzyża do basenu w sobotę po poświęceniu…