OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.04.2023 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.

1) W ubiegły piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii w intencji obrony dobrego imienia  św. Jana Pawła II i Kościoła w naszej Ojczyźnie. Bóg zapłać rodzinie Stroynowskich i Wszystkim w niej aktywnie uczestniczącym za przygotowanie zaangażowanie w poszczególne stacje oraz firmie Gloria i Panom zabezpieczającym trasę przejścia.

2) Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień Męki Pańskiej; podczas liturgii zostaną poświęcone palmy. Dziękuję ks. Łukaszowi i młodzieży przygotowującej się do spotkania z papieżem Franciszkiem w Lizbonie w ramach ŚDM za rozprowadzanie palm i baranków z których dochód pomoże w realizacji tego ambitnego planu. Dzisiaj  w Żarach o godz. 19,oo spod kościoła Serca PJ rozpoczyna się Biała Droga Krzyżowa ulicami miasta  w obronie dobrego imienia ojca św. Św. Jana Pawła II.

3) Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12,oo obowiązkowe spotkanie wszystkich rodziców i dzieci rocznicowych celem przygotowania liturgii Wielkiego Czwartku, na której te dzieci z rodzicami będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii św. W W. środę po Mszy św. o 18,oo próba dzieci  rocznicowych i ich rodziców i ci rodzice sprzątają świątynię i dekorują krzyż misyjny przy kościele a pozostałe krzyże dekorują wierni z okolicznych ulic.

4) Wielki Czwartek – Mszą św. o godz. 18,oo rozpoczynamy Triduum Paschalne… Po Mszy procesja do Ciemnicy i Adoracja NS do godz. 22,oo.

5) Wielki Piątek Męki Pańskiej – post ścisły ! Adoracja Przy Ciemnicy od godz. 15,oo do liturgii tj do godz. 18,3o, a po niej procesja do Bożego Grobu i całonocna Adoracja. Podczas adoracji krzyża składamy jałmużnę wielkopostną…Zbiórka służby liturgicznej o godz. 18,oo.

6) Wielka Sobota – trwa Adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele parafialnym – o godz. 9,oo; 1o,oo; 11,oo; i 12,oo ( nie będzie przy hucie!); w Siodle o 12,45 i w Szczepanowie o 1e3,3o. Ofiary zbierane przy poświęceniu pokarmów są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Na liturgię rozpoczynającą się o godz. 19,oo przynosimy świece, dzieci komunijne paschaliki Caritas, przy których odnowią  przyrzeczenia chrzcielne; po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22,oo.

7) Wielkanoc – rezurekcja poprzedzona procesją wokół świątyni o godz. 6,oo w kościele parafialnym a druga Msza św. o godz. 12,oo. W Szczepanowie rezurekcja o godz. 8,oo.

8) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Sikorskiego bloki Nadzieja i 12 za posprzątanie świątyni i ofiary na ogrzewanie – 780 zł. Zapraszam w W. Sobotę po poświęceniu o godz. 12,oo mieszkańców całej Powstanców Wlkp i Batalionów Chłopskich.

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką i wpłacamy na kwiaty do Bożego Grobu.