OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.02.2024 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1) Od środy popielcowej trwa okres liturgiczny Wielkiego Postu – czasu nawrócenia i pokuty. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17,3o i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w soboty o 17,3o. W tym roku w naszej parafii będą tygodniowe Misje św w drugiej połowie września, stąd rekolekcji wielkopostnych nie będzie w naszej parafii tylko spowiedź wielkopostna na początku Wielkiego Tygodnia.

2) Chorych po domach będę odwiedzał w najbliższy piątek 23 lutego od godz. 9,oo; proszę zgłaszać nowych chorych.

3) W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców dzieci komunijnych  na Mszy św. o godz. 12,oo a po niej nauka lutowa. W przyszłą niedzielę składamy ofiary do puszek przy wyjściu na misje św. „ Ad Gentes „.

4) W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna już normalnie w piątki po Mszy św. wieczornej od  godz. 18,45 do 19,3o( w ubiegłym tygodniu odbyła się zmiana godzin mszy św. wieczornych na 18,oo ) i w soboty od 12,oo do 13,oo.

5) Wczoraj powróciłem z 3 tygodniowego leczenia sanatoryjnego stąd chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, którzy umożliwili mi ten czas odnowy zdrowia – Kapłanom, którzy mnie zastępowali, Męskiej Służbie Liturgicznej, szczególnie p. Andrzejowi Stachów za przygotowanie Drogi Krzyżowej, p. Andrzejowi Jaskóła za ogrzewanie i otwieranie kościoła, p. Eugeniuszowi Zagórskiemu za czuwanie nad całością i wszystkim Wiernym zaangażowanym. Bóg zapłać !

6) Bóg zapłać za rodzinom z I częśći Alei WP (do krzyża) za posprzątanie świątyni, szczególnie sprawiedliwym rodzinom wczoraj tu pracującym: Kuryło, Molińska, Słociak-2os i składającym ofiary – 330 zł. Zapraszam za 2 tygodnie rodziny z 2 części Alei oraz uliczek przyległych… Szczególnie dziękuję pani Ewie, Sylwi i Mirkowi za dekorację wielkopostną.

7) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego grobu i nabywamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały GN i kwartalnik „Gość Exstra” poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem. Za tydzień nabywamy świece wielkanocne…

8) W ubiegłym tygodniu zakończyła ziemskie życie w hospicjum, zaopatrzona sakramentami św. śp + Julia Znamiec z Powstańców Wlkp; pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 11,oo, Msza św. w miesiąc po śmierci będzie 17 marca w niedzielę o 12,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…