OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.02.2023 – I Niedziela Wielkiego Postu.

1) Od środy popielcowej trwa okres Wielkiego Postu czasu nawrócenia i pokuty. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej w piątki o 17,3o i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w soboty o godz. 17,3o. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 18 marca i zakończą 21 III a przeprowadzi je ojciec franciszkanin Wiktor Kuźma , proboszcz parafii św. Franciszka w Zielonej Górze. Módlmy się o owocne przeżycie przez wszystkich naszych parafian; przypominajmy i zachęcajmy.

2) Dzisiaj przy wyjściu niesiemy pomoc materialną ofiarom wojny w Ukrainie składając ofiary do puszek; w ubiegły piątek nieśliśmy pomoc modlitewną na Drodze Krzyżowej. Dziękuję wszystkim uczestnikom, szczególnie pani Juli …

3) Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc misjom św. „Ad Gentes”.

4) W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych będziemy odwiedzali po  domach podczas rekolekcji w sobotę 18 III, a nie w ten piątek. W sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszo sobotnie na 7,15 i Mszę św. wynagradzającą.

5) Wczoraj odbyło się spotkanie lutowe młodzieży przed bierzmowaniem i ich rodziców, następne w piątek na Drodze Krzyżowej.                                                                                                    6) W przyszłą niedzielę imieniny obchodzić będzie Biskup Adrian Put, pamiętajmy w modlitwie i życzeniach.

7) Bóg zapłać rodzinom z I części Alei WP (do krzyża) za posprzątanie świątyni, szczególnie sprawiedliwym rodzinom wczoraj tu pracującym: Molińskich, Kuryło, Schmidt i składającym ofiary na ogrzewanie – 270 zł. W sobotę zapraszam drugą część Alei WP i przyległych uliczek Okulickiego, Bitnera i Hallera.

Szczególnie dziękuję p. Grzegorzowi Stachów za naprawę ławek w kościele oraz pani Sylwi i Mirkowi za dekorację wielkopostną ołtarza.

8) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego grobu i nabywamy świece wielkanocne z których dochód przeznaczony jest na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn naszej diecezji w Żukowicach, które od stycznia 2021 roku jest placówką Caritas i dla seniorów, którzy potrzebują wsparcia.                                                 Polecam też lekturę wielkopostną Niedzielę, Gość Niedzielny i Mały GN.

9) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemską pielgrzymkę, zaopatrzony s. chorych śp + Jan Raczkowski z Osadniczej; pogrzeb odbył się w czwartek o 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

10) Zapraszam na Msze św. w tygodniu o godz. 18,oo – wszystkie intencje są wolne !…