OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.04.2020 – III Niedziela Wielkanocy.

1) Zakończył się Tydzień Miłosierdzia; przy wyjściu składamy ofiary do puszek na działalność Caritas.

2) Dzisiaj Niedziela Biblijna a wraz z nią Czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma św. pod hasłem” Kto we mnie wieży, ten będzie spożywał chleb życia wiecznego”.(por.J 6, 35-36). Otwiera ona przed nami XII Tydzień Biblijny w którym czytamy i rozważamy ewangelię św. Mateusza.

3) Od poniedziałku rozpoczęliśmy pierwszy etap złagodzenia restrykcji związanych z koronawirusem. W naszej świątyni będzie mogło modlić się na Mszy św. 41 osób – wszyscy w maseczkach ochronnych! Zachowujemy odstęp przynajmniej 2 metry. W miarę możliwości przychodzimy na Msze św. na godz. 18,oo w soboty i niedziele by więcej mogło uczestniczyć. Wchodzimy tylko głównym wejściem, młodsi idą na chór. Przy wyjściu składamy ofiary „ na tacę”do koszyczka na stoliku, lub na konto parafialne z zaznaczeniem „na tacę” Bóg zapłać.

4) Zapowiedzi: Zabłocki Przemysław i Dzrzewiecka Aleksandra oboje z Powstańców Wlkp st. Wolnego – I;

5) Kancelaria Parafialna czynna po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym – 698 694 026.

6) W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca; chorych bedę odwiedzał po ustaniu pandemii.

7) W piątek 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy; o godz. 17,3o rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci NMP. 3 maja Uroczystość Królowej Polski jest liturgicznie przeniesiona na 2 maja, na sobotę. Msze św. w tym dniu o godz. 9,oo i 18,oo.

8) Przyszła  IV  Niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Światowy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

9) Bardzo serdecznie dziękuję pani Zabłockiej za posprzatanie i zabezpieczenie świątyni – a gdzie  pozostali z pierwszej części Lelewela od 1 do 10 i bloki 9 i 9a ? Zapraszam ich w piątek ! na godz. 9,oo celem posprzątania i zabezpieczenia świątyni!!!

10) Przy wyjściu przy stoliku do nabycia prasa katolicka (…) i Pismo św. ST i NT w cenie promocyjnej – 1oo zł….