OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.05.2022 – III Niedziela Wielkanocna.

1) Dzisiaj Niedziela Biblijna a wraz z nią 6 Narodowy Dzień Czytania Pisma więtego pod hasłem: „Pokój temu domowi…”. Otwiera ona przed nami XIV Tydzień Biblijny w którym czytamy i rozważamy ewangelię św. Łukasza. Przy wyjściu odbieramy losowo z koszyczka karteczki z cytatami z tej ewangelii i Księgi Hioba.

2) Zapraszam dzisiaj na pierwsze nabożeństwo majowe i codziennie o godz. 17,3o. W tym tygodniu w ramach nabożeństwa zamiast czytanek będziemy słuchali 10 minut i rozważali Księgę Rodzaju z Bibli Audio.

3) W poniedziałek 2 maja dzieci komunijne w liczbie 29 przeżyją pierwszą spowiedź. Zapraszam na godz. 9,45 na nabożeństwo i o 10,oo spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin.

4) We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej ojczyzny a w naszej parafii maryjnej I Komunia św. na Mszy św. o godz. 1o,3o. Pozostałe Msze św. ku czci Królowej Polski o godz. 9,oo, 18,oo i w Szczepanowie o godz. 13,oo. Od środy do niedzieli dzieci komunijne z rodzicami przeżywają Biały Tydzień. Na zakończenie poświęcę i wręczę obrazki pamiątkowe po Mszy św. o godz. 11,oo.

5) W tym tygodniu I czwartek, piatek i sobota miesiąca. W piątek od 8,oo odwiedzam chorych po domach… Od 17,oo spowiedź pierwszo piątkowa. W sobotę od 7,15 rozważanie różańca św.

6) Wczoraj odbyło się spotkanie kwietniowe młodzieży przed Bierzmowaniem, które najwytrwalsi będą przeżywać w Parafii Wniebowzięcia NMP 10 maja…

7) Zapowiedzi: Bujak Adrian i Grzywacz Anna, oboje st. Wolnego – II.

8) Bóg zapłać mieszkańcom II części Siodła za posprzatanie świątyni i złożone ofiary – 11o zł wczoraj tu pracującym rodzinom: Dobosz, Wielgosz, Krzyśków, Łuszcz, Nowaczyk, Stadler. W sobotę zapraszam rodziny z III i ostatniej części Siodła. Jutro, w poniedziałek po spowiedzi i próbie generalnej sprzątają i dekorują światynię rodzice dzieci komunijnych.

Bóg zapłać p. Zbyszkowi Czarneckiemu i pomagającemu mu Andrzejowi Jaskóła za przycięcie drzew przy kościele osłabionych ostatnimi wichurami.

9) Wczoraj ślubowali Julia Siwek i Wojciech Suski; Bóg zapłać młodej parze za przyozdobienie ołtarza kwiatami i Szczęść Boże na nowej drodze życia.

10) W ubiegłym tygodniu zakończył swą ziemską pielgrzymkę, zaopatrzony sakramentami świętymi śp + Tadeusz Stachów  z Osadniczej; pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 13,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…