OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 05.05.2019 – III Niedziela wielkanocna.

1) Dzisiaj Niedziela Biblijna a wraz z nią Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Otwiera ona przed nami XI Tydzień Biblijny w którym czytamy i rozważamy ewangelię św. Jana. W nawiązaniu do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979r. Przy wyjściu odbieramy z koszyczka pomocne cytaty z ewangelii.

2) Polski Czerwony Krzyż w tym roku obchodzi 1oo lecie powstania; stąd mamy zaproszenie na okolicznościowy Happening, który odbędzie się 8 maja od godz. 1o,oo na żarskim rynku – plan w gablocie. Po Mszach przedstawiciele PCK będą zbierali ofiary do skarbonek…

3) Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. O 18,oo.

4) W piątek od godz. 8,oo będę odwiedzał chorych; proszę zgłaszać w zakrystii nowych…

5) Młodzież do bierzmowania ma spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 17,3o…

6) Rodzice zapisują internetowo dzieci i ministrantów na oazy wakacyjne…

7) Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza otwiera tydzień powołań kapłańskich i zakonnych a dzisiaj pielgrzymują do Paradyża Przyjaciele Paradyża.

8) Zapowiedzi: Paliński Rafał z Teresina i Osocka Daria Z Alei WP, oboje st wolnego – II.

9) Drugiego maja rozpoczęła posługę organisty w naszej parafii pani Joanna Ruchniewicz z Żar. Będzie grała w soboty na Mszy św. O 18,oo i niedziele o godz. 9,oo oraz w świeta, na pogrzebach i ślubach. Dziękujemy i życzymy dużo radości ze wspólnej drogi pod opieką MB Szkaplerznej.                                                                                                                                         1o) Bóg zapłać mieszkańcom I części Grunwaldzkiej za posprzątanie światyni i ofiary na kwiaty – 28o zł (76,4o zł. Na kwiaty) szczególnie pracującym rodzinom: Szostek, Wołosiuk, Wieczysty oraz demontującym grób i ciemnicę rodzinie Szymeczko i Krysi Bortnowskiej. Zapraszam w sobotę o 9,oo mieszkanców Grunwaldzkiej 26 do 3o i Strażackiej.

11) Zaproszenie na Wielkanocny Rajd Rowerowy do Bożego Grobu w Żaganiu na tracie Żary, Brzeźnica,  Żagań  w sobotę 11 maja. Plan w gablocie.

12) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Zygmunt Raczkowski z Dworcowej; pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

13) 8 i 9 maja(środa i czwartek )w parafii N. Serca PJ w Żarach  odbędzie się peregrynacja kopii cudownego obrazu św. Józefa z Kalisza. Zapraszamy na Eucharystię ministrantów, lektorów, szafarzy i pozostałych wiernych.