OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.04.2023 – III Niedziela wielkanocna.

1) Wczoraj odbył się Konwent wielkanocny z udziałem kapłanów naszego dekanatu pod przewodnictwem księdza dziekana. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wszystkim zaangażowanym: Paniom, które upiekły ciasto, Paniom pracującym na plebani przy kapłański obiedzie, 4 Panom Służby liturgicznej za pomoc w Adoracji NS…

2) Dzisiaj Niedziela Biblijna a wraz z nią 7 Narodowy Dzień Czytania Pisma św.  Otwiera ona przed nami kolejny XV Tydzień Biblijny w którym czytamy i rozważamy Ewangelię św. Jana i jego Listy. Przy wyjściu odbieramy losowo z koszyczka karteczki z cytatami z tej Ewangelii i Listów św. Jana.

3) W naszej parafii trwają bezpośrednie przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św. codziennie o godz. 16,3o. We wtorek spowiedź próbna. Przypominam, że I Komunia św. bedzie 3 maja na Mszy św. o godz. 1o,3o a spowiedź we wtorek 2 maja.

4) W czwartek 6 młodych z naszej parafii przyjęło Sakrament Bierzmowania w parafii NSPJ w Żarach przez posługę bpa Tadeusza Lityńskiego. Gratuluję najwytrwalszym i ich rodzicom i życzę radości z życia w Duchu św. Młodsza grupa jak będzie gotowa to proszę o kontakt bym mógł zaprosić na kolejne spotkanie przed bierzmowaniem.

5) W czwartek 27 IV w Żarach w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 18,3o Msza św. z modlitwą o uzdrowienie; bliższe info na plakacie.

6) Zapowiedzi: Grzegorz Stęplowski z Alei WP i Joanna Chomik ze Stanowa, oboje st. Wolnego – II

7) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Wojciecha bpa,M, głównego patrona Polski; wtorek – św. Marka Ewangelisty, święto; sobota – św. Katarzyny Sieneńskiej dz,DK i patronki Europy; Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składam serdeczne życzenia i opieki świętych patronów.

8) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Westerplatte za sumienne posprzątanie świątyni i ofiary –                           Szczególnie dziekuję paniom Geni i Jance oraz Adamowi za wykoszenie terenu wokół świątyni i domu parafialnego .Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców całej ul. Szklarskiej.

9) W ubiegłym tygodniu miłosierdzia zakończył ziemskie życie śp + Dariusz Żelasko z Osadniczej; pogrzeb odbył się w piątek o godz. 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…