OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.03.2023 – V Niedziela Wielkiego Postu.

1) Dzisiejszej nocy przeszliśmy na czas letni śpiąc o godzinę krócej.

2) Wczoraj 25 III przeżywaliśmy Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego – z ustanowienia św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 9,oo piętnaście osób podjęło dziewięciomiesięczny trud Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli ratowania dzieci poczętych a zagrożonych w przyjściu na świat znanych Bogu. Kto chciałby jeszcze dzisiaj rozpocząć to proszę zabrać ze stolika deklarację i wpisać się do księgi wyłożonej przed ołtarzem.

3) W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie o godz. 17.oo przy krzyżu na ul. Grunwaldzkiej. W tym roku idziemy w intencji Kościoła i w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II . Rozważania Drogi Krzyżowej zostały zaczerpnięte z rozważań ojca św. Jana Pawła II.

4) Kto by nie mógł być na naszej Drodze Krzyżowej może wziąć udział w niedzielę 2 kwietnia o godz. 19,oo w Białej Drodze Krzyżowej w parafii N. Serca Pana Jezusa w Żarach…

5) Kto z młodych chciałby odbyć Ekstremalną Drogę Krzyżową w nocy z Żar do Żagania 31 marca to zapisy i info na tablicy ogłoszeń.

6) Przyszła sobota to pierwsza miesiąca; zapraszam na nabożeństwo pierwszo sobotnie na 7,15 a przyszła niedziela to Palmowa, na liturgii poświęcę palmy a po Mszy św. o godz. 12,oo dzieci rocznicowe i ich rodzice mają spotkanie w kościele celem przygotowania liturgii Wielkiego Czwartku na której dziękują za rok łask płynących z Eucharystii w pełni przeżywanej… Obecność rodziców i dzieci obowiązkowa.

7) Bóg zapłać sprawiedliwym i odpowiedzialnym rodzinom z I częśći Sikorskiego od 1 do 1o za posprzątanie świątyni i zasłonięcie krzyży w kościele – Dobosz, Pająk-2os, Wojciechowski i Szymeczko Mirkowi i proszę pozostałych o złożenie ofiary na ogrzewanie przy stoliku. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców Sikorskiego nr 12 i blok Nadzieja.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie rekolekcji wielkopostnych, szczególnie Paniom pracującym na plebani Geni, Jance, Danusi, Kazi, Anecie, Ali  a także ofiarodawcom Zygmuntowi Tomaszewskiemu i pani Klockowskiej za dary serca.

8) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i nabywamy prasę katolicką (…). Szczególnie polecam Gość Extra…

9) Bardzo proszę o zamawianie intencji Mszy św. w tygodniu bo wszystkie są wolne !!!