OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17.03.2024 – V Niedziela Wielkiego Postu.

1) Wobec niepokojących i smutnych wydarzeń, które dzieją się w naszej Ojczyźnie, oraz planu zamachu na życie ludzkie, które dokonuje się w polskim parlamencie, włączmy się w ogólnopolską modlitwę – Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. Nowenna rozpoczyna się w sobotę 16 marca i trwać będzie do 24 marca. Nowenną  będziemy się modlili codziennie w tych dniach po każdej Mszy św. a w domach w łączności z Jasną Górą po Apelu tj o 21,2o.

2) We wtorek 19 III w parafii sw. Jozefa w Żarach odpust parafialny – suma o godz. 18,oo.

3) Dzisiaj w niedzielę po Mszy św. o 9,oo i 12,oo będą wydawane stroje w Domu Rekolekcyjnym potrzebne do przeżycia Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości a we wtorek po Mszy św. o godz. 18,3o  odbędzie się próba generalna drogi krzyżowej. Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek o godz. 17,oo przy krzyżu na Alei Wojska Polskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkie stany.

4) Kto by nie mógł być na naszej drodze krzyżowej, może wziąć udział w przyszłą Niedzielę  Palmową  w parafii N Serca Pana Jezusa w Żarach w Białej Drodze Krzyżowej o godz. 19,oo.

5) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej;  na liturgię przynosimy palmy, na której zostaną poświęcone.

6) Bóg zapłać rodzinom z Armii Krajowej, Na Wzgórzu i Pogodnej za posprzątanie światyni i terenu wokół i zasłonięcie krzyży w kościele; szczególnie rodzinom wczoraj tu pracującym: Świdkiewicz, Lesickich, Jasińskich, Ziółkowskich, Gryglas, Kowalewskich, Sałdan i Łabowskich-2os i składającym ofiary – 72o zł. Zapraszam w Wielką Środę rodziców dzieci rocznicowych na godz. 18,4o.

Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie p. Rosół za ofiarowane kwiaty przed kościół i przed plebanią.

7) Przy wyjściu składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, nabywamy prasę katolicką i świece Caritas.

8) W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12,oo spotkanie rodziców dzieci komunijnych, obecność obowiązkowa !