OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.04.2022 – II Niedziela Wielkanocna.

1) Dzisiaj w święto Bożego Miłosierdzia, nasza schola „Żar Miłości”, zaprasza na Mszę św. o godz. 11,oo i po niej na Wielkanocny Koncert Charytatywny na rzecz Ukrainy. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

2) Dzisiejsza Niedziela Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Wszystkim członkom, wolontariuszom naszego PZC serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i zapraszamy wszystkich o wrażliwym sercu do współpracy…

3) Niedziela ta rozpoczyna w Kościele 78 Tydzień Miłosierdzia w którym modlimy się przed Mszą Koronką do Bożego Miłosierdzia za chorych, niepełnosprawnych, ubogich a dzisiaj przy wyjściu składamy ofiary do puszek na działalność Caritas… Zapraszam też dzisiaj do świątyni na godz. 15,oo –  z woli Chrystusa godzinę Miłosierdzia Bożego, na wspólną modlitwę do 16,o

4) W czwartek 28 kwietnia w Żarach w kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 18,3o Msza św. z modlitwą o uzdrowienie; bliższe info na plakacie.

5) Próba liturgiczna dzieci komunijnych we wtorek o godz. 16,3o i w czwartek z rodzicami.

6) Spotkanie młodzieży do bierzmowania w sobotę o 17,5o…

7) W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej i naszej; zapraszam na nabożeństwa majowe o godz, 17,3o.

8) Zapowiedzi: Suski Wojciech i Siwek Julia st. Wolnego – III; Lenczyk Kamil i Motyl Izabela, st wolnego – III; Adamkiewicz Adrian i Adamkiewicz Monika, cywilnie związani – III; Bujak Adrian i Grzywacz Anna st wolnego – I.

9) Potrzebne są osoby z odpowiednimi uprawnieniami mogące dokonać przeglądów budowlanych, elektrycznych, odgromowych, przeciwpożarowych kościołów i budynków parafialnych. Osoby mogące wykonać te prace proszę o zgłoszenie się do mnie.

10) Za troskę o świątynię dziękuję mieszkańcom I części Siodła, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Turoń, Sucheckich, Czereda, Kubińskich-2os. I składającym ofiary – 16o zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców II części Siodła.

11) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką a w Gościu Niedzielnym znajdziemy jako dodatek Koronkę do Bożego Miłosierdzia w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

12) W ubiegłym tygodniu firma rozpoczęła prace przy renowacji i naprawie naszych organów. Prace te potrwają w pierwszym etapie do końca listopada. Bardzo proszę rodziny i firmy o wpłaty u przedstawiciela komitetu parafialnego lub na konto parafialne na ten cel. Bóg Zapłać!  Nr konta można zabrać ze stolika z prasą; jest też na stronie parafialnej.