OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 19.05.2024 – Zesłanie Ducha Świętego.

1) Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgicznie okres wielkanocny, a w poniedziałek po Zesłaniu – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Bóg zapłać tym wiernym, którzy trwali na nowennie przed Zesłaniem DŚ.

2) W tym tygodniu Msze św. wieczorne już „ normalnie” czyli codziennie o godz. 18,oo a po nich nabożeństwa majowe.

3) Młodzież naszej diecezji i parafii ma zaproszenie Księdza Biskupa Tadeusza do Rokitna 7-8 czerwca na Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem „Jaśniej”; bliższe info na tablicy ogłoszeń.

4) Zapowiedzi:  Krawczyński Piotr z Jankowej i Wołowska Elwira z Osadniczej oboje stanu wolnego – II; Dera Kacper z Żar i Szulak Marta z Pułaskiego oboje st. Wolnego – I.

5) Kalendarz liturgiczny przypomina: wtorek – św. Urbana I papieża i M, patrona miasta Zielona Gora; czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana święto; piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych; w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6) W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki, zapraszam wdzięczne dzieci do zamawiania Mszy św. w intencji rodziców, szczególnie Mam z prośbą o zdrowie i Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej. Także przy wyjściu można nabyć piękny prezent w postaci kwartalnika Gość Extra w cenie 14 zł „ Święte Matki Matki Świętych” a w nim…

7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Szklarskiej za posprzątanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Węgier-2os, Wlazło-2os, Biniek-2os, Czarnecka, Mietka i składającym ofiary – 19o zł i zapraszam w sobotę 1 czerwca mieszkańców I części Siodła. Bóg zapłać panom Janowi Nowaczyk i Gabrysiowi z synem za przyozdobienie świątyni brzózkami. Również bardzo dziękuję rodzinie państwa Rosół za ofiarowane kwiaty przed świątynią i plebanią.

8) W ubiegłym tygodniu zamówiłem 2 firmy do naprawy dachu i napędu dzwonów naszej światyni. Proszę o wpłaty do skarbników na remont kościoła, można też na konto parafialne: nr 94 2030 0045 1110 0000 0226 2490. Bóg zapłać !