OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.02.2024 – II Niedziela Wielkiego Postu.

1) Od kilku lat w II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce wraz z Dziełem Pomocy Misjom „Ad Gentes” zaprasza do modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarek i misjonarzy. Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Nakaz Chrystusa „Idźcie i głoście” ukazuje nam zadanie dzielenia się Ewangelią z ludźmi na całym świecie. Niech nasza modlitwa i ofiary składane przy wyjściu do puszek będą wyrazem odpowiedzialności za Kościół Chrystusa do którego należymy od chrztu św.

2) Zapraszam na nabożeństwa pasyjne Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17,3o i Gorzkich Żali z nauką pasyjną w soboty o 17,3o. Pragnę przypomnieć że ostatnia Droga Krzyżowa będzie ulicami naszej miejscowości, stąd proszę wiernych o przygotowanie jej i włączenie się w nią. Proszę o kontakt z p. Halinką Stroynowską – kom: 502 485 527. W tym roku rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii nie będzie, bo będziemy przeżywać Misje św. w drugiej połowie września; natomiast spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w W. Poniedziałek 25 marca.

3) W tym tygodniu I piątek, sobota i niedziela miesiąca; chorych odwiedzałem w ubiegły piątek. W sobotę zapraszam na 7,15 na pierwszo sobotnie  rozważanie różańca św. i o 8,oo na Mszę św. wynagradzającą. Natomiast przyszła I niedziela marca jest adoracyjna…

4) Dzisiaj rodzice dzieci komunijnych po Mszy św. o 12,oo mają naukę i spotkanie lutowe. Dzisiaj także o godz. 17,oo w naszym kościele :” Żary dla Jezusa – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Bliższe info na tablicy ogłoszeń.

5) 1,5% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy by wpisać KRS naszej Caritas (226818). Warto by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła naszej Caritas. Świece Caritas będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli bo jeszcze do wczoraj nie dotarły !

6) W sobotę o godz. 9,oo zapraszam mieszkańców drugiej częśći Alei WP i Okulickiego, Bitnera i Hallera do posprzątania naszej świątyni.

7) Przy stoliku składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i nabywamy lekturę wielkopostną Niedziela, Gość Niedzielny i Mały GN oraz L’Oservatore Romano oraz Głos dla Życia dla trwających w duchowej adopcji dziecka poczętego.