OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 08.07.2018 – XIV  Niedziela  zwykła.

1) Trwa Nowenna ku czci NMP z Góry Karmel, czyli MB szkaplerznej, przed odpustem parafialnym. Zapraszam wszystkich wiernych i Gości na Sumę odpustową z procesją w przyszłą niedzielę 15 lipca na godz. 12,3o, którą poprowadzi Ks. proboszcz z Olbrachtowa Adam Tablowski. Jak co roku będzie możliwość nabycia i przyjęcia Szkaplerza św. Wcześniej od 11,3o różaniec i adoracja N. Sakramentu. Bardzo serdecznie proszę wszystkich Parafian o czynne włączenie się w przygotowanie i przeżycie Uroczystości odpustowej. Proszę Panie dekoratorki o przystrojenie ołtarza i Panów o wywieszenie flag. Proszę p. Jacka Stroynowskiego o zorganizowanie procesji z darami i delegacje poszczególnych miejscowości o wniesienie kwiatów wdzięczności. Dziewczynki komunijne i młodsze o sypanie kwiatków na procesji a chłopców w albach o niesienie różańca a wszystkich ministrantów (także ze Szczepanowa) o piękną służbę… Szczególnie serdecznie zapraszam chór „Con Anima” z Żar na uświetnienie naszych uroczystości. W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 18,oo nie będzie.

2) Zapraszam w sobotę – 14 lipca,  wszystkich mieszkańców Kunic na doniosłą uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru dla OSP Żary – Kunice. Rozpoczęcie  uroczystą Mszą św z udziałem Władz o godz. 15,oo i wspólne przejście pod remizę, gdzie dokona się uroczyste nadanie sztandaru.

3) Zapowiedzi: Witczak Mateusz z Żar i Biernat Natalia z Sikorskiego oboje st wolnego – III; Wiśniewski Paweł z Grabika i Śliwińska Katarzyna z Lelewela, oboje st. Wolnego – II; Nowak Marcin z Powstańców Wlkp. I Pekala Katarzyna z Żar, oboje st. Wolnego – I.

4) W czwartek na godz. 17,oo zapraszam Przyjaciół Paradyża, Margaretki i wszystkich zatroskanych o powołania kapłańskie i zakonne na Mszę św. I Nabożeństwo powołaniowe.

5) W piątek 13 lipca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17,oo i Msza św. z procesją…

6) Na tablicy ogłoszeń mamy zaproszenia na piesze pielgrzymki; Bóg zapłać naszym pielgrzymom idącym obecnie do Rokitna i na Jasną Górę. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny a nie swobodny.!

7)Bóg zapłać mieszkańcom ul. Zachodniej i Żołnierskiej za posprzątanie świątyni i złożone ofiary… Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo Mieszkańców Lelewela od nru 1 do 13 (łącznie z blokami).

8) W ubiegłym tygodniu zmarli z naszej parafii: śp ++ Stanisław i brat jego Marian Tomaszewscy; pogrzeb odbył się w sobotę o godz. 11,3o. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…