OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.11.2022 – XXXIII Niedziela zwykła.

1) W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy Święto Niepodległości; dziękuję tym parafianom, którzy w piątek modlili się na Mszy św. o 9,oo za naszą Ojczyznę i społeczności Siodła za zorganizowanie Koncertu patriotycznego w środę o godz. 19,oo w tamtejszej Sali.

2) Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich a w Polsce XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomagamy modlitwą i ofiarami do puszek dla chrześcijan na Ukrainie. Również istnieje możliwość podzielenia się żywnością długoterminową, środkami chemicznymi i odzieżą przynosząc w tygodniu na Mszę św. do kościoła paczki czy foliowe worki z opisaną zawartością. Żeby złożyć ten dar trzeba się najpierw pomodlić na Mszy św. w tygodniu za obdarowanych…

3) W przyszłą niedzielę będzie spotkanie rodziców i dzieci komunijnych na Mszy św. na której poświęcę i wręczę rodzicom modlitewniki dziecka komunijnego…

4) Ks. Tomasz ze Wspólnotą Żar Miłości zaprasza na kolejne czuwanie modlitewne „Żary dla Jezusa” 19 listopada w kościele Podwyższenia Krzyża. O godz. 18,oo Msza św. a zaraz po niej modlitwa prosząca Boga o uzdrowienie. Gościem tego wieczoru będzie Marcin Zieliński – świecki ewangelizator, lider katolickiej wspólnoty charyzmatycznej – Głos Pana.

5) W sobotę 19 XI młodzież naszej diecezji będzie przeżywała Światowe Dni Młodzieży w parafii Ducha Św. w Zielonej Górze pod hasłem „ Obudzić się do życia”; bliższe info w gablocie.

6) Od wczoraj pełni funkcje proboszcza w parafii N. Serca Pana Jezusa ks. kan. Leszek Okpisz, dotychczasowy proboszcz parafii  Serby koło Głogowa. Dotychczasowy proboszcz Jerzy Gałązka przeszedł na urlop zdrowotny.

7) Przyszłą niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym – Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto naszego Seminarium. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na remont budynku Seminarium. Bóg zapłać rodzinom, które już złożyły ofiary do kopert na utrzymanie naszego Seminarium; również za pośrednictwem naszego konta parafialnego z dopiskiem „Ofiara na seminarium” na nr :94 2030 0045 1110 0000 0226 2490.

8) Do skarbony przy wejściu składamy ofiary na Mszę św. gregoriańską, którą wspólnie zamawiamy za naszego ostatniego proboszcza śp + ks. kan.Stanisława Jastkowskiego, który zmarł tego roku 11 lutego…

9) Bóg zapłać mieszkańcom II części Siodła za posprzątanie i udekorowanie świątyni i złożone ofiary, szczególnie rodzinom wczoraj tu pracującym… W sobotę zapraszam trzecią i ostatnią część Siodła.

10) W tym tygodniu jadę na rekolekcje kapłańskie stąd we wtorek i środę nie bedzie Mszy św. z wypominkami  w naszym kościele, dopiero w czwartek.