OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.10.2022 – XXX Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny pod hasłem „ Będziecie moimi świadkami „. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie pochodzące z Polski i wspieramy ich pracę ofiarami do puszek przy wyjściu. Zapraszam na codzienny nabożeństwa różańcowe o 16,3o. Można wspierać misje „bez pieniędzy” – bliższe info w gablocie…

2) Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 16,3o a o 17,oo msza św. niedzielna.

3) W czwartek „Żary dla Jezusa” – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w kościele rektoralnym o godz. 18,3o.

4) W piątek wspomnienie świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; dzień imienin biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego a także naszego ks. dziekana kan. Tadeusza Masłowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe w intencji biskupa i bliskich naszemu sercu solenizantów.

5) W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia kościoła własnego…

6) Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zachęcam wiernych do duchowego przygotowania się przez spowiedź i porządkowanie cmentarzy i grobów. Msza św. 1 listopada odbędzie się jak w roku ubiegłym,  w kościele parafialnym o godz. 9,oo i 11,oo a o 12,15 procesja modlitewna po cmentarzu komunalnym a o 10,oo po cmentarzu parafialnym. W Szczepanowie o godz. 9,3o procesja wokół cmentarza i po niej Msza św. na cmentarzu parafialnym.

7) Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych, dobroczyńców, nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski polecając modlitwom Kościoła.

8) Ze stolika odbieramy też koperty „Ofiara na Seminarium” do których wkładamy naszą odpowiedzialność za seminarium i przyszłych kapłanów i podpisujemy się zamieszczając adres. Bóg zapłać !

9) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Westerplatte za posprzątanie świątyni i przyozdobienie jej pięknymi kwiatami oraz składającym ofiary – 3oo zł. Na ogrzewanie. Zapraszam w sobotę mieszkańców całej ulicy Szklarskiej.

10) W zakrystii lub Kancelarii przyjmuję intencje mszalne na ten tydzień lub przyszły rok.