OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.09.2020 – XXIV Niedziela zwykła.

1) Wczoraj odbyło się spotkanie mlodzieży przed bierzmowaniem z kl. ósmych i pierwszych srednich. W najbliższą sobotę zapraszam kl. siódme z rodzicami, którzy zapisują do bierzmowania i odbywają pierwszą naukę a młodzież odbiera indeksy. Obecność obowiązkowa w trybie sanitarnym… Przygotowanie dorosłych odbędzie się w kościele rektoralnym, zapisy i info u ks. Krzysztofa Burzyńskiego kom: 605 233 289.

2) Dzisiaj w kościele rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi”. Rodzice dzieci kl. Trzecich zapisują na przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. po Mszy św. o godz 11,oo w ostatnią niedzielę września – 27 IX.

3) Dzisiaj trzynasty dzień września – Dzień Fatimski; zapraszam na godz. 17,3o na różaniec, Mszę św. ze słowem fatimskim i procesja wokół światyni z figurą fatimską.

4) Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi św. a w przyszłą niedzielę na KUL i Instytut FT w Zielonej Górze.

5) Serdecznie zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Żar do Żagania drogą św. Nikodema do Jerozolimy, która odbędzie się w nocy z 25 na 26 września. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj 13 IX o godz. 19,oo w kościele św. Józefa w Żarach.

6) Zapraszamy mężczyzn na 8 Pielgrzymkę do Międzyrzecz w sobotę 19 września; bliższe info na tablicy ogłoszeń i ulotce ze stolika.

7) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża św.; Wtorek – NMP Bolesnej; środa – św. Męczenników Korneliusza i Cypriana; piatek – św. Stanisława Kostki, patrona naszej młodzieży. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę przemożnej opieki św. patronów.

8) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Szklarskiej za posprzatanie świątyni, szczególnie pracującym rodzinom: Czarneckich, Dylewskich, Nowaczyk, Jakubiec a szczególnie p. Krysi Rusin z Niepodległości ! i składającym ofiary – 462 zł. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców I części Siodła.

9) W piątek zakończył swą ziemską pielgrzymkę śp + Michał Staryk; pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…