OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.09.2023 – XXIII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego w Żarach rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18,oo Kurs Przedmałżeński; nauki codziennie przez tydzień po Mszy św. o 18,oo.

2) Dzisiaj w Markowej k. Rzeszowa zostaje wyniesiona do chwały błogosławionych rodzina Ulmów. Bogu niech będą dzięki za wspaniały przykład i pomoc, którą dzisiaj otrzymują nasze rodziny w drodze do Celu. Przeżywajmy te uroczystości za pośrednictwem polskiego Radia i Telewizji oraz prasy katolickiej.

3) Miło mi poinformować , że nasz parafianin dr Jerzy Węgier otrzymał od Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego odznaczenie – „Zasłużony dla Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej „ z pasterskim błogosławieństwem… W imieniu Rady Parafialnej gratuluję i życzę przemożnej opieki Matki Bożej Szkaplerznej naszej patronki.

4) Zapraszam do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego RTV, AGD… Zbiórka odbędzie się w środę wieczorem po mszy św. przed kościołem do czwartku do godz. 14,oo. Bliższe info na plakacie w gablocie i na ulotce, którą zabieramy ze stolika.

5) Kalendarz liturgiczny przypomina: – środa 13 IX – dzień Fatimski – o 17,3o różaniec, Msza św. i procesja fatimska wokół świątyni; – czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża św.; – piątek – Matki Bożej Bolesnej; – sobota – św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. W przyszłą niedzielę kwartalna zbiórka do puszek na KUL i Instytut FT  w Zielonej Górze.

6) W przyszłą niedzielę  Mszą św. o godz. 12,oo, rozpoczynamy bezpośredni rok przygotowania do pełnego uczestnictwa dzieci we Mszy sw. Po Mszy św. zapisy dzieci klas trzecich przez rodziców, nauka i rozdanie indeksów dzieci komunijnych.

7) Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Rokitna na 7 października (sobota). Osoby zapisane prosi się o wpłacanie 7o zł do p. Piwko. Bliższe info w gablocie.

8) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Powstańców Wlkp i Batalionów Chłopskich za posprzątanie świątyni, szczególnie rodzinom tu wczoraj pracującym: Bąk-2os, Stonoga-2os, Marciniszyn, Mroczek, Zabłocka, Kozak, Olszowska, Kaczmarczyk oraz składającym ofiary – 140 zł. Zapraszam w sobotę o 9,oo mieszkańców Niepodległości, Łąkowej i Dworcowej.

Szczególnie dziękuję panu Jankowi Kasprów za bezinteresowne ! pomalowanie części sufitu w kościele po wcześniejszym zalaniu…

9) Jest potrzebna pomoc za wynagrodzeniem dla mojej chorej mamy z możliwością zamieszkania. Proszę o kontakt: ks. Mirosław Gas kom: 600 367 213 –  lub u mnie w zakrystii. Bóg zapłać!