OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.07.2021 – XV Niedziela zwykła.

1) W piątek 16 lipca – wspomnienie MB z Góry Karmel.  Trwa nowenna przed uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, naszej patronki. Zapraszam wszystkich Wiernych i Gości na Sumę odpustową z procesją i poświęceniem i przyjęciem Szkaplerza św w przyszłą niedzielę 18 lipca na godz. 12,oo. Wcześniej, od godz. 1o,oo, adoracja Najś. Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Modlitwy Różańcowej i Odnowę w Duchu św. Uroczystość poprowadzi Ks. prałat dr Dariusz Gas, proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Bardzo serdecznie proszę wszystkich parafian o czynne łączenie się w przygotowanie  naszego Odpustu… Szczególnie proszę delegacje Siodła, Szczepanowa i Kunic o wniesienie koszy wdzięczności w procesji z darami. Szkaplerze będzie można nabyć przed sumą przy stoliku z prasą.

2) We wtorek 13 lipca Dzień Fatimski; zapraszam na różaniec na 17,15, nowennę i Mszę św. z procesją z lampionami wokół świątyni.

3) Zaproszenie księdza Dyrektora Instytutu Filozoficzno – Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze… Bliższe info na tablicy ogłoszeń.

4) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu bpa i M;  wtorek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; czwartek – św. Bonawentury, bpa; wszystkim Solenizantom i Jubilatom a także odpoczywającym w naszej wspólnocie parafialnej życzę przemożnej opieki św. patronów.

5) Bóg zapłać mieszkańcom II części Alei WP i Okulickiego, Bitnera i Hallera za posprzatanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Wolskich, Mazur z dziećmi, Rudyk-2os, Pawluś, Stęplowska, Kulpa, Budas i składającym ofiary – 26o zl. Zapraszam Wszystkich wdzięcznych MB Szkaplerznej w sobotę o godz. 9,oo do przygotowania światyni i terenu wokół na odpust; szczególnie mieszkańców całej ul. Osadniczej i Wrzosowej.

6) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką pozwalającą wartościowo i bezpiecznie przeżyć czas wakacyjnego i  urlopowego odpoczynku…

7) W ubiegłym tygodniu zakończył ziemskie zmagania i zasługi śp + Mirosław Mikołajczyk z Alei WP; pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 11,oo – Wieczny odpoczynek racz mu dać Pani