OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.07.2024 – XIV Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj pierwsza niedziela lipca to niedziela adoracyjna…

2) 16 lipca – wspomnienie MB z Góry Karmel, patronki naszej parafii. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszam wszystkich Wiernych i Gości na sumę odpustową z procesją i poświęceniem oraz uroczystym przyjęciem Szkaplerza św. w przyszłą niedzielę 14 lipca na godz. 12,oo. Wcześniej od godz. 11,oo adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona Wspólnotę Modlitwy Różańcowej i Odnowę w Duchu Św. Szkaplerze będzie można nabyć przed sumą przy stoliku z gazetami. Uroczystość poprowadzi i Słowo Boże wygłosi Ksiądz Waldemar Kostrzewski, wikariusz parafii Serca PJ w Żarach. Bardzo serdecznie proszę wszystkich parafian o czynne włączenie się w przygotowanie i owocne przeżycie naszego odpustu… Szczególnie proszę delegacje z Siodła, Szczepanowa i Kunic o dary ołtarza… dziewczynki w albach o sypanie kwiatków a chłopcy w albach o niesienie różańca i poszczególne wspólnoty o niesienie chorągwi i  fenetronów; panów o wykoszenie terenu wokół świątyni i parkingu, panie dekoratorki o stosowną dekorację i kwiaty; męską służbę o oprawę liturgiczną a scholę i organistę Kamila o oprawę muzyczną.

3) Bóg zapłać przedstawicielom ulic Pionierów, Marszowskiej, Buczka, Zacisza, Roweckiego, Zjednoczenia o posprzatanie światyni, szczególnie wczoraj tu pracującym rodzinom: Warężak, Zieziula-2os, Kępa-2os, Stroynowski i składającym ofiary – 210 zł… Zapraszam w sobotę na godz. 9,oo mieszkańców 2 części Pułaskiego od 53 do 42 o posprzątanie i wywieszenie flag i chorągwi i Wszystkich chętnych do prac odpustowych…

4) W najbliższą sobotę 13 lipca kolejny Dzień Fatimski; zapraszam na 17,3o różaniec, Mszę św. i procesję z figurą fatimską MB.

5) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką… i w/w ulic składają ofiarę z racji sprzatania…

6) W ubiegłym tygodniu zmarł śp + Czesław Łysek z Lelewela; pogrzeb odbył się w piątek o 11,oo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

7) Kalendarz liturgiczny przypomina: poniedziałek – św. Jana z Dukli Kapł; piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu B, M; sobota – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia a także wypoczywającym w naszej parafii życzę przemożnej opieki świętych patronów i zapraszam na codzienne Msze św. o godz. 18,oo w intencjach…