OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10.11.2019 – XXXII Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj obchodzimy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Przez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętym wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

2) Jutro Narodowe Święto Niepodległości – 101 rocznica odzyskania niepodległości; pamiętajmy o modlitwie o naszej Ojczyźnie – zapraszam na Msze św. o godz 9,oo i 17,oo. Dziękuję za patriotyczny gest wywieszenia flagi narodowej.

3) W środę, 13 listopada, święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów naszej diecezji; odpust w Międzyrzeczu.

4) Nasze Panie mają zaproszenie na Kobiece spotkanie ze słowem i Słowem – od Komunikacji do Relacji – „Dotyk Słowa”; bliższe info w gablocie.

5) W sobotę o 16,5o młodzież nasza rozpoczyna listopadowe spotkanie przed Bierzmowaniem a rodzice dzieci komunijnych wraz z dziećmi  w przyszłą niedzielę o godz. 1o,5o rozpoczynają spotkanie listopadowe przed pierwszą Komunią św.

6) Modlitwy wypominkowe Kościoła codziennie 1o minut przed Mszą św a w soboty i niedziele po Mszy św.- zapraszam wszystkich wdzięcznych i pamiętających na modlitwę.

7) Bóg zapłać mieszkańcom I części Al. Wojska Polskiego za posprzątanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Kuryło, Szuń, Mikołajczyk, Słociak i składającym dzisiaj przy stoliku ofiary na kwiaty… W sobotę o godz. 9,oo zapraszam do sprzątania II część Al. Wojska Polskiego od krzyża do basenu.

8) Przy stoliku nabywamy prasę katolicką(…) a w niej wiele cennych artykułów o naszej niepodległej Ojczyźnie… Od dzisiaj są do nabycia kalendarze diecezjalne po 5 i 2 zł. Upamiętniające najważniejsze wydarzenie, które będziemy przeżywać – Koronację obrazu Matki Bożej Paradyskiej, który znajduje się w kościele seminaryjnym.

9) Zapraszam rodziny naszej parafii 13 XI w środę do kina Pionier w Żarach na piękny i wartościowy film pt. „Tajemnica Ojca Pio”, bilet 1o zł.