OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 28.10.2018 – XXX Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj wyjątkowo przeżywamy  – X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja by przyjść z pomocą prześladowanym w Pakistanie  za wiarę przez dar modlitwy i ofiary składane do puszek w przyszłą niedzielę…

2) Dzisiaj dzień imienin ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego, naszego ks. dziekana Tadeusza Masłowskiego i nam bliskich solenizantów – zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o 16,3o w intencji drogich Solenizantów.

3) 31 października, w środę o godz. 18,oo w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach – Holy Wins – Święty Zwycięzca. Dorośli,  młodzież i dzieci proszeni są o przebranie  się za swojego świetego patrona; proszę też z sobą zabrać mały znicz…

4) W czwartek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Sprzatamy nasze groby i cmentarze, zwłaszcza parafialny…Na cmentarz przynosimy oprócz kwiatów i zniczy – czyste serca; okazja do spowiedzi św codziennie podczas nabożeństwa różańcowego od 16,3o. Msza św. 1 XI o godz. 9,oo w kościele z procesją po cmentarzu parafialnym i o 12,oo na cmentarzu komunalnym  poprzedzona procesją wokół cmentarza. Po Mszy możliwość poświęcenia nowych pomników. W Szczepanowie o 9,3o procesja i Msza polowa. W Żarach na cmentarzu komunalnym o godz. 12,oo. Taca z cmentarzy zbierana na Seminarium.

5) W piątek, 2 listopada, Dzień Zaduszny w którym modlimy się za Wszystkich Wiernych zmarłych. Msze św. z wypominkami o 9,oo i 17,oo  a w Szczepanowie o godz. 12,oo. Wypominki są czytane 1o minut przed Mszą św. w tygodniu a w soboty i niedziele po Mszy św. Od 1 do 8 XI można też pomóc zmarłym przez ofiarowanie odpustu zupełnego… każdego dnia za jedna duszę w czyśću.

6) W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. 9 XI będę odwiedzał chorych po domach a w sobotę o godz. 7,oo różaniec i o 8,oo Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryji.

7) Bóg zapłać mieszkańcom Sikorskiego bloku Nadzieja za posprzątanie światyni, szczególnie pracującym: Walewinder, Piwko -2os, Terlecka, Bejnar, Zagórski, Wlazło, Kusio, Sznajder – 2os. I składającym ofiary na ogrzewanie – 395 zł. Szczególnie dziękuję za ofiarowane kwiaty państwu Rosół i paniom Gieni i Kasi za nasadzenie. Zapraszam w sobotę rodziny z ul. Dworcowej i Łąkowej.

8) Dzisiaj zmiana czasu na zimowy; przypominam że Kancelaria parafialna czynna w piątki od 17,3o do 18,3o i soboty od 1o do 11,oo.

9) Kto z dorosłej młodzieży (od 21 lat)  chciałby odbyć przygotowanie do Bierzmowania to proszę o kontakt ze mną…