OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.10.2019 – XXX Niedziela zwykła.

1) Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła; modlimy się za budowniczych naszej świątyni i tych, którzy składają ofiary na remonty i utrzymanie kościoła

2) W poniedziałek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego i wielu bliskich nam bliskich; pamiętajmy w modlitwie i życzeniach. Nabożeństwo różańcowe o 16,3o w intencji ks. Biskupa i po nim Msza św…

3) W czwartek zakończenie nabożeństwa różańcowego, ale zachęcam do jednoczacego odmawiania różańca w rodzinach choćby jednej tajemnicy. Po Mszy spotkanie lektorów i m

4) W piątek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Z wdzięcznością sprzatamy nasze groby i cmentarze. Na cmentarz przynosimy oprócz kwiatów i zniczy – czyste serca; okazja do spowiedzi św. codziennie podczas nabożeństwa różańcowego od 16,3o. Msze św. o godz. 9,oo w kościele z procesją po cmentarzu parafialnym i o 12,oo na cmentarzu komunalnym poprzedzona procesja wokół cmentarza. Po Mszy św. możliwość poświęcenia nowych pomników. W Szczepanowie o 9,3o procesja i Msza św. polowa… Taca z cmentarzy zbierana jest na potrzeby naszego Seminarium.

5) W sobotę, 2 listopada, Dzień Zaduszny w którym modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. z wypominkami o godz 9,oo i 17,oo a w Szczepanowie o 12,oo. Wypominki czytane są 1o minut przed Mszą św. a w soboty i niedziele po Mszy św. Od 1 do 8 listopada można pomóc zmarłym przez ofiarowanie odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami…; każdego dnia za jedną duszę w czyścu cierpiącą.

6) Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej. Dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na zimowy.

7) Bóg zapłać mieszkańcom I części Osadniczej i Wrzosowej za posprzątanie i udekorowanie świątyni, szczególnie wczoraj pracującym tu rodzinom: Strzała -3os, Spychalska, Niemyjska, Dzwonnik, Stachów – 2os, Krzyśków i składającym ofiary – 3oo zł zebrano. Zapraszam w sobotę o godz. 1o,oo (!) mieszkańców I części Al Wojska Polskiego od strony Żar.

8) Ogłoszenie naszego Caritas: Pani Agnieszka Figat  z Domu Rekolekcyjnego chętnie podejmie pracę przy opiece nad dzieckiem lub jako korepetytor języka niemieckiego – komórka –  605 135 614.

9) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny z pięknym filmem na DVD „Bernadetta. Cud w Lourdes” – poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi – 6 zł.