OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.10.2023 – XXX Niedziela zwykła.

 

1) Dzisiaj, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość poświęcenia kościoła własnego. Modlimy się za tych wiernych, którzy wypełniają swoją wiarą i modlitwą przestrzeń naszej świątyni, a także składają ofiary na remonty, sprzątają i dekorują ją. Modlimy się także o odpowiedzialność za naszą światynię dla pozostałych mieszkańców naszej parafii.

2) We wtorek o 16,3o ostatnie nabożeństwo różańcowe, ale zapraszam do stałej praktyki modlitwy różańcowej w naszych rodzinach i dziękuję tym, którzy trwali tu na modlitwie.

3) W środę 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 9,oo z procesją po cmentarzu parafialnym i poświęceniem tablicy pamiątkowej za pomordowanych w Katyniu i na Wschodzie przez NKWD. Po Mszy św. o godz. 11,oo !  czyli o 12,15 procesja po cmentarzu komunalnym z możliwością poświęcenia pomników.  W Szczepanowie  Msza sw. o godz. 13,3o w kościele a procesja modlitewna po cmentarzu z poświęceniem pomników będzie 2 listopada w Dzień Zaduszny o godz. 16,oo. W Żarach na cmentarzu komunalnym będzie Msza św. o godz. 12,oo.

4) W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny w którym modlimy się za Wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. z wypominkami w kościele parafialnym o godz. 9,oo i 18,oo a w Szczepanowie tylko procesja modlitewna z wypominkami na cmentarzu parafialnym. W listopadzie można też pomóc duszom w czyścu cierpiącym przez ofiarowanie odpustu zupełnego…

5) W tym tygodniu I piatek i sobota miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych po domach od godz. 8,oo. a w sobotę zapraszam na godz. 7,15 na rozważanie różańca i Mszę św. Wynagradzającą o 8,oo.

6) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Marszowskiej, Pionierów, Zacisza, Roweckiego za posprzatanie i przyozdobienie świątyni, szczególnie rodzinom, które tu wczoraj pracowały: Antoszewskich, Kempa, Manzelewskim-2os, Srojnowskim, Warężak i składającym ofiary – 260 zł na ogrzewanie. Zapraszam w sobotę mieszkańców Pułaskiego od 53 do 42. Szczególnie dziekuję rodzinie państwa Rosół za ofiarowane kwiaty do kościoła i przed kościół. !

7) Przy wyjściu odbieramy prasę katolicką… Odbieramy też kartki wypominkowe, także dla osób starszych i chorych pomagając wyraźnie wypisać imiona zmarłych i składamy w kopercie z ofiarą. Odbieramy, też koperty „Ofiara na Seminarium”, do których wkładamy nasze zatroskanie o przyszłych kapłanów i wpisujemy na nich nasz adres. Bóg zapłać !

8) W ubiegłą środę  odbył się pogrzeb śp + Ireneusza Kaczmarek z Pułaskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…