OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.06.2024 – XI Niedziela zwykła.

1) W związku z kończącym się rokiem szkolnym zapraszam dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie roku , która będzie w środę i czwartek 2o minut przed 18,oo.

2) W czwartek zapraszam na Mszę św. o godz. 18,oo  kończącą rok szkolny i rozpoczynającą wakacje: dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów. Tę Mszę św. ofiaruję w intencji pana Bogumiła Czajki kończącego posługę katechety i odchodzącego na emeryturę. Zapraszam wszystkich wdzięcznych rodziców, które dzieci uczył pan katecheta do wspólnej modlitwy i także wyrażenia wdzięczności w innej formie…

3) Spotkanie katechetów na plebanii we wtorek po Mszy św. o 18,oo.

4) Za tydzień na Mszach św. będziemy się modlić o szczęśliwą podróż dla wszystkich udających się samochodami  na wakacje i urlopy oraz różnymi środkami komunikacji, jak również wszystkich zawodowo kierujących pojazdami. Po mszach św. przed kościołem będę święcił samochody i różne pojazdy. Przy poświęceniu będzie zbierana, jak co roku, ofiara przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

5) W sobotę od godz. 9,oo sprzątają świątynię rodziny z I części Pułaskiego zamieszkałe od strony Siodła do rodziny Bukowskich nr 6o. O kwiaty troszczą się młodzi ślubujący w tym dniu.

6) Kalendarz liturgiczny przypomina : poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego zak; wtorek – NMP z Rokitna, głównej patronki diecezji; piatek – św. Alojzego Gonzagi zak. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom a także odpoczywającym w naszej parafii, życzę przemożnej opieki świętych patronów.

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny i wakacyjny numer Małego GN w zatroskaniu o dzieci, wnuki i chrześniaków. Szczególnie polecam Wakacyjny Przewodnik Katolicki GN – Historia Kościoła w cenie 12 zł.

8) Mamy zaproszenie na II Diecezjalne Dni Muzyki Kościelnej do Rokitna 22 czerwca; bliższe info na plakacie w gablocie.