OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.08.2021 – XXII Niedziela zwykła.

1) We wtorek kończy się miesiąc sierpień a wraz z nim czas wakacji i większości urlopów. Chciałbym podziękować za wszelkie dobro, które przekazywaliśmy w tym czasie… Szczególnie za udział w pielgrzymkach, codzienną Koronkę o trzeźwość i abstynencję, wpisy do Parafialnej Księgi trzeźwości i abstynencji. Zapraszam na nowy etap nauki i pracy wewnętrznej od spowiedzi i Komunii św. dzieci, młodzież i ich rodziców. Codziennie jest możliwość 15 minut przed Mszą św, a w pierwszy piątek pół godz. Przed. Zapraszam na Mszę św.  na rozpoczęcie roku szkolnego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych w środę o godz. 18,oo.

2) W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od 8,oo odwiedzam chorych po domach z N. Sakramentem; o 17,3o spowiedź a po Mszy nabożeństwo pierwszo piątkowe. W sobotę o godz. 7,3o żegnamy pielgrzymów udających się do Rokitna a o 8,oo Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy płynące z naszej parafii.

3) W przyszłą niedzielę modlimy się za mieszkańców Afganistanu i wspieramy ich ofiarami do puszek przy wyjściu w ramach akcji ogólnopolskiej Caritas.

4) W przyszłą niedzielę wysłuchamy Listu biskupów polskich z okazji beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.

5) Najbliższy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Żarach w Parafii Miłosierdzia Bożego; rozpocznie się 12 września na Mszy św. o godz. 18,oo a nauki codziennie o godz. 18,40.

6) Bóg zapłać  mieszkańcom bloku Nadzieja za posprzątanie i udekorowanie świątyni, szczególnie tu wczoraj pracującym rodzinom: Walewinder, Bejnar, Piwko-2os, Zagórscy, Michniewicz, Kusio, Kujawa i składającym ofiary – 411 zł. Zapraszam w sobotę mieszkańców ulicy Łąkowej i Dworcowej.

Szczególnie dziękuję rodzinie Państwa Stroynowskich za ofiarowany kosz 100 róż z racji urodzin śp taty p. Halinki…

7) Zapraszam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim polecam szczególnie artykuły „Czy Jezus chodził do szkoły?” … czy „Liczy się każdy centymetr”… oraz ciekawie o koronacji MB Wschowskiej. W Niedzieli polecam „Sekundy, które zmieniają życie”… czy „Pieniądze w rękach dziecka”…

         Albert Einstein podpowiada:                                                                                                                                „ wartość człowieka leży w zdolności do dawania a nie do brania”