OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.11.2020 – I Niedziela Adwentu.

1) Apel Konferencji Episkopatu Polski na czas Adwentu…

2) Apel na XXI Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie… W przyszłą II niedzielę adwentu zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3) Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pierwszą niedzielą adwentu pod hasłem              „ Zgromadzeni na świętej wieczerzy”; to drugi etap programu skoncentrowany na Eucharystii Zapraszam na roraty od wtorku do piątku na godz. 17,oo. Dzieci przychodzą z lampionami i siadają miedzy rodzicami a młodzież z indeksami…Rekolekcje adwentowe poprowadzi na roratach śp +Ks. Piotr Pawlukiewicz; spowiedź adwentowa codziennie 15 minut przed Mszą .

4) W ubiegłym tygodniu zostały rozniesione po domach poświęcone opłatki wigilijne. Trafiły do tych rodzin, które w ubiegłym roku przyjmowały księdza „po kolędzie”. Kto nie otrzymał to proszę o odbiór w zakrystii… Bóg zapłać za ofiary składane do kopert z racji otrzymanych opłatków. Bardzo serdecznie dziękuję Ewie i Mirkowi Szymeczko za rozniesienie opłatków a siostrom Gieni i Kasi za ich przygotowanie.

5) W przyszłą niedzielę II adwentu, na mszy św. o godz. 11,oo, poświęcę i wręczę dzieciom komunijnym cudowne medaliki. Po tej Mszy rodzice dzieci komunijnych mają spotkanie na temat między innymi dekoracji kościoła na Boże Narodzenie. Bardzo proszę wiernych, którzy chcieli by ofiarować choinki do świątyni, o kontakt ze mną.

6) Dzisiaj w parafii Wniebowzięcia NMP w Żarach rozpoczyna się kurs przedmałżeński na Mszy o godz. 18,oo i potrwa do 4 XII; nauki codziennie o 18,3o.

7) Bóg zapłać paniom Barbarze i Adriannie Olszewskim i Krystynie Bąk za posprzatanie i zabezpieczenie świątyni i za złożone ofiary; pozostali z II części Lelewela od numeru 1 do 4o proszę o złożenie ofiary na ogrzewanie przy stoliku… Szczególnie dziękuję Ewie i Mirkowi Szymeczko za zrobienie dekoracji adwentowej. Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców III części Lelewela tj bloki 14,16,18,20, 22, 24, 26 i pozostałe domki.

8) Przy stoliku nabywamy adwentową prasę katolicką i małe świece wigilijne Caritas.

9) W ubiegłym tygodniu zmarła śp. +Żaneta Tobiś ze Szklarskiej, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13,oo . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…