OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 22.03.2020 – IV Niedziela Wielkiego Postu.

1) Już 4 niedziela wielkopostnej przemiany naszego życia; w tym roku przeżywana pod presją pandemii koronowirusa. Jest to trudny czas dla wszystkich, ale dobry na modlitewne przemyślenia i nawrócenia na drogę ewangelicznych wartości. Dziękuję tym wiernym, którzy trwali w tym czasie w kościołach domowych na modlitwie i mszach św. wielkopostnych transmitowanych przez TVP i Radio…

2) Rekolekcji parafialnych w tym czasie nie będzie ale zapraszamy do ich przeżywania za pośrednictwem TVP Żary z kościoła Wniebowzięcia NMP od 29 marca do 3 kwietnia codziennie o godz. 18,oo.

3) Okazja do spowiedzi wielkopostnej codziennie w kościele parafialnym przed mszą sw. i w Domu Rekolekcyjnym u ks. Tomasza po wcześniejszym zgłoszeniu się na stronie Domu.

4) Pierwszą Komunię św. ze względu na pandemię koronowirusa przesuwam na 11 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała na godz. 1o,3o lub na przyszły rok (przy ewentualnie nadal trwającej pandemi).

5) Zapowiedzi: Olejnik Mariusz z Żar i Waszkiewicz Weronika z Niepodległości, st wolnego – I.

6) Bóg zapłać mieszkańcom II części Pułaskiego za posprzatanie świątyni, szczególnie tu pracującym rodzinom: Bejnar – 2os, Sysak, Hareda i złożone przez nich ofiary – 5o zł. Zapraszam w sobotę na godz. 9,oo mieszkańców Pionierów i Marszowskiej do posprzatania. Bardzo dziękuję rodzinie p. Rosół za ofiarowane bratki i pani  Gieni za ich nasadzenie przed kościołem.

7) Przy wyjściu składamy ofiary na tacę do koszyczka i nabywamy Niedzielę i Małego Gościa Niedzielnego oraz Dzień Pański i L’osservatore Romano; Gość niedzielny przez najbliższe niedziele nie będzie dostępny w kościołach…

8) Wczoraj zakończył ziemską pielgrzymkę ks.kan dr Piotr Pawlukiewicz, wybitny kaznodzieja i wykładowca; pogrzeb w środę w katedrze warszawskiej o godz. 11,oo transmitowany przez Stacja 7.pl  Starajmy się w tym czasie domowej kwarantanny wsłuchiwać i przeżywać na yutubie bezcennych treści, które nam głosił „współczesny Skarga” bo po przeżyciu obecnej plagi musimy żyć inaczej… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Mszy św. o 18:00 podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.