OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25.11.2018 – Chrystusa Króla Wszechświata.

1) Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto  Seminarium w Paradyżu. Taca na rzecz Seminarium. Bóg zapłać tym rodzinom, które już wsparły ofiarami do kopert nasze Seminarium – na pozostałe rodziny koperty czekają na stoliku.

2) Wczoraj odbyło się listopadowe spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem. Następne 7 XII wraz z rodzicami…

3) W czwartek „Żary dla Jezusa” w kościele Rektoralnym z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18,3o

4) W środę Stowarzyszenie Aptekarzy zaprasza do ratusza na godz.15,3o na prelekcję…

5) W poniedziałek rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński w Parafii Wniebowzięcia NMP o 18,3o…

6) Adwentowy wieczór Młodych – „Młodzi z Niepokalaną” w sanktuarium w Grodowcu 8 XII o godz. 18,3o, plan w gablocie…

7) Za tydzień – Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny pod hasłem – „ W mocy Bożego Ducha”. Na Mszach św, będę błogosławił opłatki wigilijne i proszę chętnych przedstawicieli ulic o wzięcie ich po Mszy św. i rozniesienie po domach. Za tydzień nasza Caritas rozpocznie dystrybucję świec wigilijnych przy stoliku z prasą katolicką.

8) Bóg zapłać rodzinom sprzątającym świątynię z ulic Szklarskiej i Niepodległości – Rusin, Woźny, Kinach, Czarneccy – 3os i Laskowski Tomasz… i składającym ofiary – 17o zł. Zapraszam pozostałych  mieszkańców ul. Szklarskiej do posprzątania świątyni w sobotę o godz. 9,oo i ofiarowanie wieńca adwentowego !

9) W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca; zapraszam wszystkich czcicieli Maryji na godz. 15,3o na różaniec i Mszę św. wynagradzając Niepokalanemu Sercu  Maryi.

1o) W ubiegłym tygodniu zakończyła ziemską pielgrzymkę, zaopatrzona Sakramentami św.          śp + Filomena Kołodziej z Pułaskiego. Pogrzeb odbył się w czwartek o godz. 13,oo. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

11) Bardzo serdecznie dziękuję panom Andrzejowi  Rejman i Janowi Tartak za naprawę automatu potrzebną do uruchomienia pieca – stąd mamy dzisiaj ciepło.

12) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Mały GN i Dzień Pański.

W zakrystii zamawiamy Msze św. na przyszły rok…