OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 01.12.2019 – I Niedziela Adwentu.

1) Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok duszpasterski 2019/20 pod hasłem „Eucharystia daje życie” w ramach trzyletniego cyklu Wielka Tajemnica Wiary. To rok, który chce nam pomóc głębiej przeżywać każdą Mszę św. i umocnić naszą wiarę…

2) Dzisiaj święcę opłatki wigilijne i świece Caritas. Proszę dzisiaj poi Mszy św. przedstawicieli poszczególnych ulic o wzięcie i rozniesienie po domach poświęconych opłatków, które zawierają też życzenia ks. Biskupa i proboszcza, plan kolędy, niezbędne informacje i kopertę zwrotną z dobrowolną ofiarą na ubezpieczenie obiektów parafialnych i wynagrodzenie pracowników. Świece odbieramy ze stolika – małe – 6zł, duże 13zł…

3) Zapraszam na roraty wszystkich wiernych w czwartki o godz. 17,oo; dzieci z lampionami i serduszkami z wykonanymi dobrymi uczynkami a młodzież z indeksami. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w czwartek 19 grudnia.

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w domu rekolekcyjnym Msza św. o 19,oo rozpoczynająca całonocną adorację NS; w piątek 2o XII będę odwiedzał chorych po domach a w sobotę o 7,3o w kościele różaniec i Msza św. wynagradzająca o godz. 8,oo ze zmianą tajemnic różańcowych.

5) W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny. Z woli Maryi – Godzina Łaski, która będziemy przeżywali po Mszy św. do godz. 14,oo przy wystawionym N Sakramencie. Na Mszy św. o godz. 11,oo poświęcę i wręczę dzieciom komunijnym „Cudowne medaliki” a rodzice rozplanują dekorację świąteczną kościoła.

6) W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie…

7) Bóg zapłać mieszkańcom ul. Grunwaldzkiej do krzyża za posprzątanie kościoła i wieniec adwentowy; szczególnie pracującym tu rodzinom: Wołosiuk, Klockowskich, Wieczysty i składającym ofiary – 25o zł… Zapraszam w sobotę o godz. 9,oo mieszkańców drugiej części Grunwaldzkiej i Strażackiej.

Szczególnie gorąco dziękuję siostrom Jasińskim za uprzątnięcie liści wokół kościoła a panu Julkowi Wikiera za bezinteresowną pracę przy naprawie pieca na plebanii.

8) W Niemczech zmarł nagle śp +Leszek Bankiewicz ze Szczepanowa; pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13,oo w Szczepanowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9) Bardzo proszę o zgłaszanie mi choinek, które chcemy ofiarować do kościoła…