OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 02.12.2018 – I  Niedziela  Adwentu.

1) Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok duszpasterski 2018/19 pod hasłem „ W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi z dwóch etapów programu, który jest skoncentrowany na osobie Ducha Świętego.

2)Dzisiaj na  Mszach św. święcę opłatki wigilijne i świece Caritas. Proszę dzisiaj chętnych wiernych o wzięcie i rozniesienie po domach poświęconych opłatków, które zawierają oprócz opłatków,  życzenia ks. Biskupa i proboszcza, kopertę zwrotną na dobrowolną ofiarę na ubezpieczenie obiektów parafialnych i wynagrodzenie pracowników. Świece wigilijne odbieramy ze stolika – mała 6zł a duża 13 zł.

3) Zapraszam na roraty wszystkich wiernych w czwartki o godz. 17,oo; dzieci z lampionami i serduszkami a młodzież z indeksami. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia.

4) W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca; w czwartek w Domu Rekolekcyjnym Mszą św. o godz. 19,oo rozpoczyna się całonocna adoracja NS zakończona Mszą św. o godz. 5,45. Chorych po domach będę odwiedzał w piątek 21 grudnia od godz. 9,oo.

5) W sobotę 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; zapraszam na Mszę św. ku czci Niepokalanej na godz. 12,oo i jednocześnie, jest to z woli Maryji  –  Godzina Łaski !

6) W sobotę o godz. 16,5o  spotkanie młodzieży z rodzicami przed bierzmowaniem…

7) W przyszłą niedzielę drugą Adwentu zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie…

8) Kalendarz liturgiczny przypomina, że we wtorek św. Barbary patronki górników a w czwartek św. Mikołaja ulubionego św. szczególnie przez dzieci…

9) Bóg zapłać mieszkańcom Szklarskiej za posprzątanie świątyni i zrobienie wieńca adwentowego. W sobotę o godz. 9,oo zapraszam do posprzątania mieszkańców Powstańców Wlkp bloki 16, 17 i domki.

10) Każde Panie w wieku 5o-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które w ostatnich 24 miesiącach nie miały takiego badania. Mammobus będzie czekał w Żarach 3 grudnia koło przychodni Lekarskiej na ul. Skarbowej 2.

11) Bardzo proszę o zgłaszanie do zakrystii ofiarowanych choinek do kościoła…