OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 03.12.2023 – I Niedziela Adwentu.

1) Dzisiejszą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła „. Zróbmy stosowne postanowienia adwentowe, przez które chcemy przygotować nasze serca na narodzenie się w nich Zbawiciela. Zapraszam na Roraty w czwartki o godz. 17,oo. Dzieci przychodzą z lampionami i siadają między rodzicami i składają podczas ofiarowania serduszka z wykonanymi dobrymi uczynkami. Spowiedź adwentowa  z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w czwartek 21 grudnia.

2) Trwa roznoszenie poświęconych opłatków wigilijnych po domach. Kto by nie otrzymał to proszę odebrać w zakrystii od przyszłej II niedzieli adwentu. Bóg zapłać za ofiary składane do kopert z racji opłatków i na Seminarium. Do opłatków dołączyłem plan kolędy i potrzebne informacje… Bardzo serdecznie dziękuję pani Ewie i Mirkowi Szymeczko za trud rozniesienia i siostrom Geni i Kasi za ich przygotowanie.

3) Od dzisiaj nabywamy wigilijne świece Caritas, które poświęcę z wieńcem adwentowym po błogosławieństwie końcowym. Nabywając świecę pomagamy dziełom prowadzonym przez Caritas – 10 zł mała i 20 zł. Duża świeca.

4) W tym tygodniu I czwartek miesiąca a chorych po domach będę odwiedzał w piątek 22 grudnia od godziny 9,oo.

5) W przyszłą II Niedzielę adwentu XXIV Dzień modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie… Zbiórka do puszek na ten cel.

6) Bóg zapłać panu Andrzejowi Kostro z II częśći Lelewela za posprzątanie świątyni i bardzo proszę pozostałych mieszkańców z tej częśći i ostatniej do krzyża w sobotę o godz. 9,oo o spełnienie tego obowiązku wobec V przykazania kościelnego. Szczególne dziękuję paniom Oli Sygutowskiej, Ewie i Mirkowi Szymeczko za dekorację adwentową świątyni!

7) Przy wyjściu nabywamy prasę katolicką…, a szczególnie polecam nowy dwumiesięcznik katolicki Historia Kościoła wydawany przez redakcję Gościa niedzielnego w cenie 12 zł a w nim:

8) W ubiegłą środę odbył się odbiór komisyjny z wojewódzkiej ochrony zabytków i komisję diecezjalną odrestaurowanych organów naszego kościoła wykonanych przez firmę Pana Popławskiego. Odbiór wypadł pomyślnie ale niestety zalecenie jest takie, żeby nie ogrzewać kościoła powyżej 12 stopni C…

9) Bóg zapłać ofiarodawcom i sponsorom za wsparcie tego ambitnego dzieła a szczególnie panu doktorowi Jerzemu Węgrowi, który najwięcej czasu i serca w to dzieło włożył !

10) Proszę teraz przedstawiciela Komitetu parafialnego pana Eugeniusza Zagórskiego o sprawozdanie finansowe …