OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 XII 2017 – II Niedziela  Adwentu.

1) W ubiegły piątek 8 XII, przeżywaliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i Godzinę Łaski Bardzo dziękuję trwającym na mszach św. Dzisiaj, na Mszy o 11,oo,  poświęcę i rozdam dzieciom komunijnym „Cudowne medaliki” a ich rodzice mają grudniowe spotkanie …

2) Wczoraj odbyło się trzecie spotkanie synodalne; Bóg zapłać uczestnikom za dodatkowy trud. Następne w lutym.

3) Dzisiaj, tradycyjnie w drugą niedzielę adwentu, obchodzimy dzień Pomocy Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie za który modlimy się i wspieramy ofiarami do puszek przy wyjściu. W przyszłą niedzielę – 3 adwentu, modlimy się za kapłanów seniorów i składamy ofiary do puszek na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

4) W ubiegłą niedzielę święciłem opłatki wigilijne; bardzo dziękuję roznoszącym po domach za ich wielki trud i serce. Kto do dzisiaj nie otrzymał to powinien odebrać w zakrystii; ofiary proszę składać do załączonych kopert wypisując na nich adres…

5) Zapraszam na roraty w czwartek o 17,oo dziękując uczestnikom z ubiegłego tygodnia za ich piękne przygotowanie do świąt religijnych…

6) Przypominam, że spowiedź adwentowa w naszej parafii  z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia a chorych będę odwiedzał po domach w piątek 22 grudnia

7) Bóg zapłać Pani Sabinie Krzekotowskiej z Lelewela za posprzątanie świątyni a gdzie pozostali mieszkańcy bloków i szeregowca?!!! Módlmy się za te rodziny aby Bóg przywrócił im odpowiedzialność za Dom Boży!  W sobotę świątynię stroją i sprzątają rodzice dzieci komunijnych. Mieszkańcy Armii  Krajowej i „Na Wzgórzu” sprzątają 23 grudnia od godz 9,oo ! Przepraszam za zmianę.

8) Bardzo proszę o zgłaszanie mi pragnienia ofiarowania choinek do świątyni.

9) W czwartek po roratach spotkanie członków Caritas na plebanii. Przypominam, że pozostały tylko małe świece wigilijne.

10) We wtorek i środę Msze św. będą sprawowane o godz. 12,oo w kościele,  ze względu na spowiedź adwentową w parafii Wniebowzięcia NMP i św Józefa.